Reklama

Autobusy z Internetem? Niewykluczone

Opublikowano:
Autor:

Autobusy z Internetem? Niewykluczone - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Arkadiusz Iwaniak proponuje, by wzorem innych miast w autobusach Komunikacji Miejskiej zamontować modemy umożliwiające bezpłatne korzystanie z Internetu podczas podróży. Czy w Płocku ma to sens?

Radny Arkadiusz Iwaniak proponuje, by wzorem innych miast w autobusach Komunikacji Miejskiej zamontować modemy umożliwiające bezpłatne korzystanie z Internetu podczas podróży. Czy w Płocku ma to sens?

Radny Iwaniak wskazuje, że takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w kilku polskich miastach, a pasażerowie bardzo sobie taki pomysł chwalą. Poza klimatyzacją i innymi bajerami w Wi-Fi wyposażonych jest m.in. kilka nowoczesnych autobusów w Swarzędzu, w którym sieć komunikacyjna składa się z 15 linii autobusowych.

Radny nie ma wątpliwości: jeśli Płock chce być miastem nowoczesnym, a Komunikacja chce przyciągać pasażerów, powinni rozważyć taką opcję.

Płocka spółka zazwyczaj nadąża za nowinkami, co zatem sądzi o Internecie w autobusach? - Analizujemy ten pomysł od dawna - zapewnia prezes Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak. Dodaje, że same koszty zakupu i montażu modemów nie są kosmiczne, ale trzeba pamiętać, że nie jest to jednorazowy wydatek - za dostęp do sieci trzeba płacić. - Pracujemy nad rozwiązaniem, które z jednej strony będzie korzystne dla klientów, a z drugiej nie obciąży nadto finansów spółki. Na pewno prędzej czy później wprowadzimy takie udogodnienie, prawdopodobnie głównie na dłuższych trasach - zapowiada szef Komunikacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE