Reklama

Autobusem płockiej spółki jeździ jeden z najlepszych kierowców w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Autobusem płockiej spółki jeździ jeden z najlepszych kierowców w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Co dwa lata najlepsi kierowcy z całej Polski przez dwa dni walczą o tytuł Najlepszego Kierowcy Komunikacji Miejskiej w Polsce. Dla spółki to ogromny sukces. Tym bardziej, że w finałowej dziesiątce byliśmy najmniejszym ośrodkiem komunikacyjnym - mówi rzeczniczka Komunikacji Miejskiej, Kinga Wochowska.

– Co dwa lata najlepsi kierowcy z całej Polski przez dwa dni walczą o tytuł Najlepszego Kierowcy Komunikacji Miejskiej w Polsce. Dla spółki to ogromny sukces. Tym bardziej, że w finałowej dziesiątce byliśmy najmniejszym ośrodkiem komunikacyjnym – mówi rzeczniczka Komunikacji Miejskiej, Kinga Wochowska.

Płocczanin Piotr Śliwiński, czterech kierowców z Warszawy, po dwóch z Łodzi i Poznania, a także jeden z Krakowa - wszyscy zakwalifikowali się do finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

– Jest to bardzo prestiżowa impreza, dla wszystkich spółek i zakładów komunikacji miejskich w całym kraju. W 2017 roku gospodarzem imprezy była KM Płock. W tym roku kierowca KM Płock, Piotr Śliwiński, zdobył III miejsce, drugi z naszych kierowców Robert Bedra był 15. – wskazuje Kinga Wochowska.

A ponoć, jeśli w kalendarzu trzynasty dzień miesiąca wypada w piątek, ma się pecha... Dla nich był to wyjątkowo udany dzień. Wichowska opowiada: – W Łodzi przez dwa dni, 12 i 13 września, walczyło 51 kierowców z całego kraju o miano najlepszego. Na początek uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilkadziesiąt trudnych pytań w części teoretycznej, a następnie wykazać się umiejętnościami na placu manewrowym. Tutaj należało m.in. precyzyjnie zaparkować, trafić laserem zamontowanym na lusterku w tarczę. A to wszystko na czas. Do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych kierowców po pierwszym dniu zmagań, a wśród nich Piotr Śliwiński kierowca KM Płock, który w maju zwyciężył w naszym płockim konkursie. W Łodzi najlepiej poradził sobie w konkurencjach: na placu manewrowym, a także podczas obsługi pasażera. Doskonale wypadł również w konkurencji, w której sprawdzana była wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Między Piotrem, a Sebastianem Mlonką z MPK Łódź, który ukończył konkurs na drugim miejscu, był zaledwie jeden punkt różnicy. Najlepszym Kierowcą Komunikacji Miejskiej w Polsce został Paweł Kukuła z MPK Poznań.

Piotr Śliwiński jest kierowcą z 13 letnim stażem pracy w KM Płock. Po raz drugi starował w ogólnopolskim konkursie kierowców – dwa lata temu zajął 14 miejsce. W płockim konkursie dwa razy był w pierwszej dziesiątce – 2017 zajął drugie miejsce, w 2019 – zwyciężył.

Robert Bedra  pracuje w płockiej spółce od 15 lat. W tym roku debiutował w ogólnopolskim konkursie kierowców. W płockim konkursie od trzech lat jest w pierwszej dziesiątce: w 2017 i 2018 zajął czwarte miejsce, w 2019 był drugi.

Fot. KM Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE