Reklama

Auto uderzyło w ogrodzenie. Okazało się, że samochód skradziono z parkingu WORD

Opublikowano:
Autor:

Auto uderzyło w ogrodzenie. Okazało się, że samochód skradziono z parkingu WORD - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacją zdumieni są nawet policjanci. - Funkcjonariusze zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Brwilno- mówi mł. asp. Marta Lewandowska. Dopiero w trakcie wyjaśniania okoliczności tej sprawy okazało się, że samochód został skradziony w Płocku z parkingu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Sytuacją nieco zdumieni są nawet policjanci. - Funkcjonariusze zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Brwilno - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dopiero w trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, że samochód został skradziony w Płocku z parkingu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

- Oficer dyżurny płockiej komendy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Brwilno otrzymał wczoraj ok godz. 14.00. Według zgłaszającego młody mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, zjechał z dogi i uderzył w ogrodzenie posesji, następnie pozostawił pojazd i uciekł w stronę kompleksu leśnego - opisuje funkcjonariuszka.

Policjanci udali się w pościg za potencjalnym sprawcą zdarzenia drogowego. Mężczyznę zatrzymano w lesie. Dopiero w trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że pojazd należał do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, został skradziony z parkingu przy ulicy Otolińskiej w Płocku. Do kradzieży doszło najprawdopodobniej około południa w poniedziałek, kiedy pojazd był dopiero przygotowywany dla kursantów.

Jednak jak dziś dodaje policjantka, mężczyźnie jeszcze nie postawiono żadnego zarzutu, on sam nie przyznał się do winy. - Nie wiemy, czy ktoś mężczyźnie towarzyszył, czy był sam. Na razie policjanci muszą sprawdzić nagranie z monitoringu - dodaje oficer prasowy. - Na tej podstawie zostaną podjęte dalsze kroki wobec mężczyzny - 27-latka z powiatu sierpeckiego.

Możliwość uzyskania wyjaśnień utrudnił stan, w jakim był mężczyzna. Badanie wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Noc z poniedziałku na wtorek spędził, trzeźwiejąc w policyjnym areszcie.

Czynności trwają.

W policyjnym raporcie z minionej doby mamy także informację o kradzieży z drogerii w centrum handlowym przy ul. Tysiąclecia. Skradziono perfumy na kwoty powyżej 600 zł. Ochrona sklepu ujęła trzech mężczyzn. W wyniku przeprowadzonych czynności jednego z nich zwolniono, dwóch spędziło noc w policyjnym areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym, zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE