Reklama

Ataki na płockich ulicach. Za 5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Ataki na płockich ulicach. Za 5 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska kupiła siedem autobusów marki Karsan Atak. Pierwszy z nich już w piątek wyjechał na płockie ulice, drugi jest już gotowy, a w kolejnych trwa montaż biletomatów. 

Komunikacja Miejska kupiła siedem autobusów marki Karsan Atak. Pierwszy z nich już w piątek wyjechał na płockie ulice, drugi jest już gotowy, a w kolejnych trwa montaż biletomatów. 

Siedem pojazdów kosztowało w sumie ponad 5 mln zł. O szczegółach zakupu mówił w piątek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, a jeden z nabytków zaprezentowano na Startym Rynku.

- Już jedna czwarta taboru Komunikacji Miejskiej nie ma trzech lat. A to nie koniec zmian - podkreślał prezydent. 

KM wybrała model Atak - autobus midi o długości 8 m (4 m mniej niż standardowy). Ataki będą obsługiwać nową linię, która powinna ruszyć we wrześniu. Będzie to trasa obsługująca osiedla, na które dotychczas KM nie docierała. Karsany Ataki pojadą np. takimi ulicami jak Górna, czy Słoneczna na osiedlu Wyszogrodzka, Zduńska i Okrzei na Starym Mieście, czy Rembielińskiego na osiedlu Tysiąclecia.

Karsany są małe, ale pojemne. Zabiorą 58 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących. Są klimatyzowane, wyposażone w monitoring oraz gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Podobnie jak cztery nowe solarisy, będące w taborze KM od trzech miesięcy, posiadają monitory, na których zobaczymy reklamy i informacje dla pasażerów, a także boczne wyświetlacze tzw. koraliki. Z nich dowiemy się, na którym przystanku się znajdujemy oraz jaki będzie następny.
Karsany wyposażone są także w białe wyświetlacze zewnętrzne, które są zdecydowanie wyraźniejsze od dotychczasowych pomarańczowych.

Nowe autobusy są napędzane turbodieslem, który spełnia najwyższe normy emisji spalin Euro 6. - W tym roku do Płocka przyjedzie łącznie 15 nowych autobusów. Dzięki tym zakupom 38 proc. taboru KM będą stanowić nowe, najwyżej trzyletnie pojazdy.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE