Reklama

Atak na sekretarkę podczas rozprawy

Opublikowano:
Autor:

Atak na sekretarkę podczas rozprawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ale spokojnie to tylko jeden z ćwiczonych dziś przez policjantów konwojujących więźniów scenariuszy akcji. Inne ćwiczenia to m.in. usiłowanie ucieczki konwojowanej osoby czy próba samookaleczenia.

Ale spokojnie to tylko jeden z ćwiczonych dziś przez policjantów konwojujących więźniów scenariuszy akcji. Inne ćwiczenia to m.in. usiłowanie ucieczki konwojowanej osoby czy samookaleczenie przestępcy.

Płoccy policjanci z Wydziału Konwojowego mieli dziś swe ćwiczenia dowódczo-sztabowe. Jak relacjonuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, mundurowi mieli do wykonania zadania, od których niejednemu włos się może jeżyć na głowie. Oto ćwiczyli m.in. działania w sytuacji zamachu na sekretarkę podczas rozprawy sądowej, próbę ucieczki groźnego przestępcy oraz samookaleczenie konwojowanej osoby. Żeby było jak najbardziej realistycznie, policjanci ćwiczyli m.in. w sali sądu rejonowego niedaleko płockiego więzienia. Zresztą funkcjonariusze służby więziennej równiez brali w nich udział.

- Głównym celem tych ćwiczeń było przeciwdziałanie zaistnieniu wydarzeń nadzwyczajnych podczas realizacji konwojów i doprowadzeń - wyjaśnia Krzysztof Piasek. - Bezpośrednie uczestnictwo w takich ćwiczeniach dało policjantom możliwość bezpośredniego doskonalenia umiejętności w specyficznych i trudnych sytuacjach, a także wypracowania umiejętności współdziałania  pomiędzy funkcjonariuszami.

W ćwiczeniach praktycznych uczestniczyło 25 policjantów z płockiej sekcji, realizujących w ramach codziennej służby zadania konwojowe.

 Fot. KMP Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE