Reklama

Asfaltują nitkę Armii Krajowej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Asfaltują nitkę Armii Krajowej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa asfaltowanie prawej nitki Armii Krajowej na Podolszycach Północ. W przyszłym tygodniu zacznie się remont drugiej jezdni.

Trwa asfaltowanie prawej nitki Armii Krajowej na Podolszycach Północ. W przyszłym tygodniu zacznie się remont drugiej jezdni.

Prace idą mniej więcej zgodnie z planem - wprawdzie pracujący na Armii Krajowej mieli z powodu burz dwa dni obsuwy, ale udało sie nadgonić w weekend. Teraz, jak dowiedzieliśmy się od Konrada Kozłowskiego z biura prasowego Ratusza, trwa układanie siatki wzmacniającej i warstwy wiążącej asfaltu. O ile pogoda nie popsuje szyków, do końca tygodnia powinna zostać już położona warstwa ścieralna nawierzchni. - Wtedy prace przeniosą się na lewy pas al. Armii Krajowej, który zostanie wyłączony z ruchu, a do dyspozycji kierowców będzie prawy pas - zapowiada Konrad Kozłowski.

Od przyszłego tygodnia znów: najpierw frezowanie nawierzchni jezdni, a następnie, do końca wakacji -  wykonanie wszystkich warstw asfaltowych. Potem jeszcze przez miesiąc - do końca września, będą trwały prace w pasach drogowych, związane z wykonaniem oznakowania poziomego itd.

Jak już pisaliśmy, za remont ulicy na całej jej długości - od skrzyżowania przy Mazovii do skrzyżowania przy Panoramie i Wiśle na Zielonym jarze (łącznie to ok. 2,5 km) odpowiada  firma Strabag z Pruszkowa. Zainkasuje blisko 5,4 mln zł, ale połowa kosztów będzie pochodziła z rządowego dofinansowania na schetynówki.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE