Reklama

Arkusze plano i ich zastosowanie

Opublikowano:
Autor:

Arkusze plano i ich zastosowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Arkusze plano to zadrukowane jedno lub dwustronnie karty papieru o szerokich możliwościach zastosowania. Są one również prostym, szybkim i stosunkowo tanim sposobem na wydrukowanie materiałów reklamowych.

Arkusze plano to zadrukowane jedno lub dwustronnie karty papieru o szerokich możliwościach zastosowania. Są one również prostym, szybkim i stosunkowo tanim sposobem na wydrukowanie materiałów reklamowych.

Dodatkowo ogromną zaletą jest ich pojemności. Dzięki temu bowiem, że arkusze plano mają dużą powierzchnię zadruku, można na nich umieścić nawet kilka projektów o różnych formatach.

Plakaty i ulotki

Wydrukowanie na arkuszach plano tradycyjnych materiałów reklamowych, takich jak plakaty czy ulotki, to tani i prosty sposób na reklamę. Szczególnie, że oferowane przez drukarnie formaty arkuszy dają spore możliwości rozmieszczenia projektów na jednym arkuszu. Możemy więc mieć obok siebie różne lub te same projekty dwóch cyfrowych plakatów czy nawet kilku ulotek. Dzięki temu zamawiając nawet niewielki nakład, otrzymamy, mniejszym kosztem, o wiele więcej sztuk niż w przypadku druków dedykowanych ulotkom czy plakatom. Oczywiście, jednak drukowanie na arkuszach plano wiąże się też z koniecznością samodzielnego wycinania poszczególnych projektów.

Broszury, prospekty

Na arkuszach plano możemy wydrukować również inne, nieco bardziej rozbudowane w formie i treści, materiały promocyjne naszej firmy. Mogą to być różne broszury czy prospekty reklamowe. Pozwala na to dość duży wybór papieru, jak i rodzaju zadruku (dwustronny, kolorowy). Elegancka broszura wydrukowana na grubszym papierze nie będzie zatem problemem. Podobnie jak poddanie gotowego arkusza procesom introligatorskim, takim jak cięcie czy ułatwiające zagięcie papieru bigowanie. Tym bardziej, że w przypadku arkuszy plano niepotrzebny jest dodatkowy czas na schnięcie druku, a więc kolejne działania możemy prowadzić bezpośrednio po wydruku.

Oklejanie segregatorów i teczek

Arkusze plano mogą też posłużyć do oklejenia na przykład firmowych segregatorów czy pudeł na dokumenty. A to nie tylko pozwoli zaprowadzić ład wśród dokumentów i dzięki oznaczeniom łatwiej będzie odnaleźć te potrzebne w danym momencie, ale to także dobry sposób na wprowadzenie w biurze jednolitej estetyki, co niewątpliwie również zwiększy poczucie komfortu pracy. Teczki natomiast, oklejone chociażby firmową grafiką, jeśli włożymy do nich materiały dotyczące naszej firmy i jej oferty, świetnie sprawdzą się jako gadżet reklamowy dla klientów.

Inna zastosowanie

Arkusze plano stosowane są także do druku innych materiałów niż reklamowe. Ze względu na dość spore formaty wydruku arkusze chętnie wykorzystywane są jako baza do produkcji map. Dzięki temu bowiem mapa może zostać wydrukowana w całości, co ma wpływ na jej dokładność, o którą znacznie trudniej w przypadku składania jej z wielu części. Dodatkową zaletą jest też niewątpliwie możliwość druku arkuszy w pełnej kolorystyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE