Reklama

Reklama

Arkadiusz Iwaniak po wyborach: najważniejsze, że wracamy do sejmu

Opublikowano: ndz, 13 paź 2019 23:54
Autor:

Arkadiusz Iwaniak po wyborach: najważniejsze, że wracamy do sejmu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Działacze Lewicy mają powody do świętowania - po czteroletniej nieobecności wracają do sejmu. Sondaż exit poll z IPSOS z 21:00 dawał im 11,9 proc. poparcie i 43 mandaty. W czasie wieczoru wyborczego rozmawialiśmy z Arkadiuszem Iwaniakiem, jedynką Lewicy w okręgu płocko-ciechanowskim.

Reklama

Działacze Zjednoczonej Lewicy mają powody do świętowania - po czteroletniej nieobecności wracają do sejmu. Sondaż exit poll z IPSOS z 21:00 dawał im 11,9 proc. poparcie i 43 mandaty. W czasie wieczoru wyborczego rozmawialiśmy z Arkadiuszem Iwaniakiem, jedynką Lewicy w okręgu płocko-ciechanowskim. 

O wyniku Lewicy:

- 12 proc. to dobry wynik. Zaczynaliśmy od 6 proc., mamy 12 proc. Najważniejsze jest jednak to, że lewica wraca do sejmu. Będziemy umieć upomnieć się o prawa pracowników, osób wykluczonych i o wiele innych rzeczy. 

O liczbie mandatów w okręgu:

- Przy tym wyniku może jeden, ale nie to jest najważniejsze. Mamy 12 proc., będziemy mieli swoich przedstawicieli w sejmie. 

O zjednoczeniu lewicy:

- Myślałem przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, że siła lewicy jest tylko w zjednoczeniu i te wybory to potwierdziły. Gdybyśmy byli w rozproszeniu, każdy z nas miałby wynik dużo gorszy. Jest na czym budować poparcie. 

O wyborach:

- Zaskakuje duże poparcie dla PiS-u. Sądziłem, że nie będą mieli samodzielnej większości. Nasz wynik jest taki, jak pokazywały sondaże. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.