Reklama

Aresztowani za kradzieże pojazdów. Jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym

Opublikowano:
Autor:

Aresztowani za kradzieże pojazdów. Jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci od kilku miesięcy zajmowali się sprawą kradzieży samochodów na terenie całej Polski, w tym na terenie Mazowsza. W nocy z piątku na sobotę z parkingu przy autostradzie A2 pod Koninem został skradziony kolejny samochód ciężarowy wraz z naczepą. Po zgłoszeniu kradzieży do akcji wkroczyli od razu kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjanci od kilku miesięcy zajmowali się sprawą kradzieży samochodów na terenie całej Polski, w tym na terenie Mazowsza. W nocy z piątku na sobotę z parkingu przy autostradzie A2 pod Koninem został skradziony kolejny samochód ciężarowy wraz z naczepą. Po zgłoszeniu kradzieży do akcji wkroczyli od razu kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Podejrzanych o kradzież policjanci z Wyszogrodu zatrzymali już po trzech godzinach, kiedy prowadzili swój łup do „dziupli” samochodowej. Zatrzymani zostali aresztowani. Okazało się, że jeden z nich, 36-letni mężczyzna, był poszukiwany listem gończym za kradzieże samochodów. Podczas dalszych czynności na terenie powiatu ciechanowskiego policjanci odnaleźli kolejną skradzioną ciężarówkę. Odzyskali także ładunki, w tym koks oraz truskawki, które od razu zostały przekazane właścicielowi. Następną skradzioną ciężarówkę odnaleziono w poniedziałek.

- Tym razem daf ukryty był w „dziupli” pod Włocławkiem - poinformowano. - Podejrzani najczęściej „legalizowali” skradzione samochody na podstawie dokumentów, które pochodziły np. od spalonych samochodów tych samych marek, co kradzione auta.

Łącznie odzyskano pięć ciężarówek. Mają wartość 2 mln zł.

Obu zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Płocku, gdzie usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Miejscowy sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy, zarówno 36-, jak i 41-latka z powiatu płońskiego. Policjanci nadal pracują nad sprawami kradzieży aut.

Fot. Policja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE