Reklama

Antypodkowa wkrótce zmieni właściciela? Taka kwota wchodzi w grę...

Opublikowano:
Autor:

Antypodkowa wkrótce zmieni właściciela? Taka kwota wchodzi w grę... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno informowaliśmy o przesunięciu niemal 5 mln zł przez płocki Ratusz na przyszły rok, co ma związek z działaniami zmierzającymi no nowej aranżacji Nowego Rynku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Antypodkowa, która cały plac dzieli na dwie części, wkrótce może zmienić właściciela.

Niedawno informowaliśmy o przesunięciu niemal 5 mln zł przez płocki Ratusz na przyszły rok, co ma związek z działaniami zmierzającymi no nowej aranżacji Nowego Rynku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Antypodkowa, która cały plac dzieli na dwie części, wkrótce może zmienić właściciela.

W środę odbyło się walne zgromadzenie członków Spółdzielni Rzemieślniczej Wielobranżowej "Antypodkowa". Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, wyrażono zgodę na sprzedaż budynku Antypodkowy, przy wpłacie ustalonej kwoty w styczniu 2020 r. Płocki Ratusz mógłby stać się właścicielem Antypodkowy po wpłacie 6,8 mln zł. Oczywiście na zakup muszą zgodzić się radni.

[ZT]22549[/ZT]

Przypomnijmy, że prezydent Płocka w trakcie kampanii wyborczej w 2018 r. przedstawiał PLAN dla Płocka, zapowiadając budowę sali koncertowej w Nowym Rynku. - Do 2024 roku w Budżecie Miasta przeznaczymy na ten cel 50 mln zł - taką informacją podzielił się z użytkownikami mediów społecznościowych. Przedstawiał także schemat działania: wpisanie budowy sali koncertowej wraz z zagospodarowaniem Nowego Rynku do Wieloletniej Prognozy Finansowej z realizacją rozłożoną na pięć lat. W przypadku sali koncertowej najpierw byłaby potrzebna koncepcja, następnie projekt, aby móc przejść do realizacji. Wspomniana kwota 50 mln zł rozkładała się na kolejne lata: w 2018 r. - 724 tys. zł, w 2019 r. - 5 mln zł, w 2020 i 2021 r. - 2 mln zł, w 2022 i 2023 r. po 5 mln zł. Ostatnio część pieniędzy przesunięto, dokonując zmian w uchwale budżetowej na 2019 r. Tegoroczne wydatki zmniejszono o kwotę 4 mln 998 tys. zł. Reasumując, płocki Ratusz w przyszłym roku będzie dysponował kwotę 7 mln zł.

Jednocześnie miejski skarbnik, Wojciech Ostrowski niedawno podczas posiedzenia komisji zapewniał w kontekście zakupu Antypodkowy:

- Kupimy i to w miarę szybko, chociaż negocjacje jeszcze trwają. Obie strony są zainteresowane zakupem nieruchomości przez miasto, dlatego też wstrzymaliśmy się z przetargiem na zagospodarowaniem południowej części Nowego Rynku. Początkowo jednak nasze wyceny dla Antypodkowy wynosiły około 5 mln zł, ich około 13 mln. Mamy nadzieję, że dojdziemy do konsensusu.

Zostanie również ogłoszony konkurs na projekt koncepcyjny budynku sali koncertowej wraz z zagospodarowaniem placu Nowy Rynek. Jego wyniki poznamy zapewne również w 2020 r. Wówczas dowiemy się jaka przyszłość czeka budynek Antypodkowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE