Reklama

Andrzej Stasiuk przyjedzie dziś do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Stasiuk przyjedzie dziś do Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyrzucony z kilku szkół, w rezultacie nie ukończył żadnej. Spędził również półtora roku w więzieniu, gdyż jako pacyfista zdezerterował z wojska.

Wyrzucony z kilku szkół, w rezultacie nie ukończył żadnej. Spędził również półtora roku w więzieniu, gdyż jako pacyfista zdezerterował z wojska.

A mowa o Andrzeju Stasiuku, znanym nie tylko w Polsce, ale i na świecie poecie i prozaiku, nagradzanym wielokrotnie prestiżowymi nagrodami literackimi, który odwiedzi już dziś w Książnicę Płocką.

Stasiuk uznawany jest przez krytyków literackich za jedną z najwybitniejszych postaci literatury polskiej. Jednak droga do sławy nie była łatwa, a osobowość buntownika, którą wykazywał od wczesnych lat, nie ułatwiała mu również życia prywatnego. Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanych biografii, jako człowiek bez wykształcenia pracował w wielu zawodach, nie było łatwo, miło i przyjemnie. A paradoksalnie dzieła, które napisał, choć są lekkie w odbiorze, dotykają najbardziej bolących problemów społecznych. Są to powieści fascynujące, bo prawdziwe, czytają je wszyscy - młodzi i starzy. Kto raz przeczytał i zrozumiał autora, będzie wracał do jego książek.

Dziś autor m.in. „Białego kruka”, „Dziewięć” czy „Jadąc do Babadag” odwiedzi Płock. W Książnicy Płockiej dziś o godzinie 18 rozmowę z pisarzem poprowadzi znany płocki poeta Maciej Woźniak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE