Reklama

Andrzej Nowakowski: zabrakło pokory. Wioletta Kulpa: Cieszymy się [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Nowakowski: zabrakło pokory. Wioletta Kulpa: Cieszymy się [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwycięstwo PiS, porażka Platformy Obywatelskiej - takie są wstępne wyniki wyborów parlamentarnych. Jak dane podane przez sondaże komentują Wioletta Kulpa, szefowa płockiego PiS i Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka i szef lokalnej PO.

Zwycięstwo PiS, porażka Platformy Obywatelskiej - takie są wstępne wyniki wyborów parlamentarnych. Jak dane podane przez sondaże komentują Wioletta Kulpa, szefowa płockiego PiS i Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka i szef lokalnej PO.

Na gorąco wyniki wyborów komentują:

Wioletta Kulpa: Oczywiście, bardzo się cieszymy, choć na oficjalne wyniki trzeba będzie poczekać. Te pierwsze mobilizują nas do  dalszego wysiłku dla dobra Polski. Chcemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą, bo była to bardzo ciężka praca. Jest o wiele za wcześnie na informacje na temat rozkładu mandatów, liczymy na sześć.

Andrzej Nowakowski: Nie ukrywam, że spodziewałem się podobnego wyniku. W mojej ocenie Platforma zapłaciła cenę za osiem lat rządów w bardzo trudnym czasie. To były lata kryzysu gospodarczego, czas podejmowania trudnych decyzji, które nie zawsze spotykały się z pozytywnym odbiorem społecznym. Zauważmy, że w tym czasie rządy w Europie zmieniały się znacznie częściej niż w Polsce. Po prostu trudno byłoby wygrać.

Z pokorą musimy przyznać, że nie udało się uniknąć pewnych błędów, które zostały popełnione zwłaszcza w ostatnich czterech latach. Myślę, że właśnie tej pokory trochę zabrakło Platformie, brakowało wsłuchiwania się w nastroje społeczne i głos Polaków.

Myślę, że dwa mandaty dla Platformy to wciąż realny scenariusz, natomiast w tej chwili trudno wyrokować, zaczekajmy do oficjalnych wyników.  

Gratuluję zwycięzcom, którzy teraz przejmują ciężar odpowiedzialności za Polskę. Jako prezydent miasta mam nadzieję, że przedwyborcze deklaracje będą realizowane. Nie przypuszczam wprawdzie, by teraz, po wyborach, pojawiła się na nowo wizja Płocka jako stolicy województwa, ale mam nadzieję, że uda się spełnić pozostałe obietnice, m.in. wymóc większe zaangażowanie Orlenu w życie miasta i przeznaczenia jeszcze większych środków centralnych m.in. dla budowę kolei Płock-Modlin czy trasy S10.

Jeśli chodzi o nasz okręg, chcę też podziękować pani poseł Gapińskiej, która była bardzo zaangażowana w płockie sprawy na poziomie parlamentu i mam nadzieję, że tak zostanie. Oczywiście jestem otwarty na współpracę nie tylko z posłami Platformy, ale i PiS-u.

 

 

Fot. Tomasz  Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE