Reklama

Andrzej Nowakowski: stadion jest jednym z priorytetów tej kadencji

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Nowakowski: stadion jest jednym z priorytetów tej kadencji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 grudnia poznaliśmy potencjalnych wykonawców stadionu im. Kazimierza Górskiego. Urzędnicy badają teraz "wiarygodność" firm i konsorcjów i jeśli wszystkie zostaną dopuszczone do faktycznego przetargu, poznamy cztery oferty na stadion. O postępach w przetargu rozmawialiśmy z prezydentem Andrzejem Nowakowskim.

7 grudnia poznaliśmy potencjalnych wykonawców stadionu im. Kazimierza Górskiego. Urzędnicy badają teraz "wiarygodność" firm i konsorcjów i jeśli wszystkie zostaną dopuszczone do faktycznego przetargu, poznamy cztery oferty na stadion. O postępach w przetargu rozmawialiśmy z prezydentem Andrzejem Nowakowskim.

Czy jest pan zadowolony z tego, jak przebiegają prace przy przetargu na stadion?

Przebiegają w sposób zaplanowany. Oczywiście niektórzy chcieliby, żeby było dużo szybciej, ale pamiętajmy, że teraz zapadają najważniejsze decyzje, na etapie przygotowania i planowania inwestycji. Kiedy przetarg będzie rozstrzygnięty, przez większość czasu będzie trzeba pilnować tylko, żeby prace przebiegały zgodnie z harmonogramem. Dzisiaj chcemy jak najlepiej przygotować się do realizacji, stąd np. dwuetapowy wybór wykonawcy, tak jak w przypadku obwodnicy. 

Pojawiły się głosy, że po wyborach prezydent odwleka inwestycję i stadionu nie będzie. 

To zupełnie niepoważne i niczym nieuzasadnione głosy. Absolutnie. Mamy czas, żeby dobrze się przygotować i zrealizować stadion. Mamy na to zapisane pieniądze w budżecie. 

Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że mamy 100 mln złotych, a to raczej będzie za mało.

Zobaczymy czy i o ile za mało, to po pierwsze. Po drugie na pewno będziemy cały czas szukać środków zewnętrznych, ewentualnie własnych. Inwestycja będzie realizowana etapami. Chciałbym uniknąć takiej sytuacji jak np. w Zabrzu, gdzie powstały trzy trybuny i dopiero teraz będzie ogłoszony przetarg na czwartą.

Trzeba mieć jednak świadomość, że dysponujemy określonymi środkami. Realizacja wielu inwestycji w Płocku wymaga środków i czasu. Czasami trzeba dokonywać wyboru bardziej priorytetowych kosztem innych. Budżet nie jest z gumy, nie zrobimy wszystkich inwestycji w rok czy dwa lata. Działamy konsekwentnie, realizując oczekiwania mieszkańców. Na dziś budowa stadionu nie jest w żaden sposób zagrożona. Więcej będziemy wiedzieć po złożeniu ofert przez wykonawców. Przetarg dwuetapowy nie jest niczym nadzwyczajnym. Samorządy często z niego korzystają przy tak kosztownych i skomplikowanych inwestycjach.

Czy stadion jest priorytetem Andrzeja Nowakowskiego na tę kadencję?

Na pewno jest jednym z nich.

Czy jest odpowiedź ze strony PKN Orlen ws. współfinansowania stadionu?

Nie, jeszcze nie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE