Reklama

Amerykańska podróż chórzystów z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Amerykańska podróż chórzystów z Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie dwa tygodnie spędził w Stanach Zjednoczonych chór Pueri Cantores Plocenses. Do USA poleciało 70 młodych śpiewaków pod kierunkiem Anny i Wiktora Bramskich.

Prawie dwa tygodnie spędził w Stanach Zjednoczonych chór Pueri Cantores Plocenses. Do USA poleciało 70 młodych śpiewaków pod kierunkiem Anny i Wiktora Bramskich.

Płocczanie byli jedynym chórem z Polski, który wziął udział w 38. Światowym Kongresie Chórów Pueri Cantores. W Waszyngtonie śpiewali podczas mszy świętej, którą celebrował waszyngtoński metropolita kardynał Donald Wuerl.

Pueri Cantores Plocenses zaśpiewali również sześć innych koncertów, między innymi w kościele św. Ignacego Loyoli w Nowym Jorku i w polskim konsulacie w największym mieście Stanów Zjednoczonych. Pobyt w USA dla młodych polskich śpiewaków stał się okazją do poznania kultury tego kraju. Temu właśnie służyły liczne wycieczki do galerii i muzeów, a także do ogrodu zoologicznego w Waszyngtonie.

Pueri et Puellae Plocenses wezmą udział w liturgicznym pożegnaniu proboszcza parafii katedralnej ks. kan. dr. Marka Zawadzkiego i ingresie jego następcy ks. kan. Stefana Cegłowskiego. Natomiast 20 września w katedrze oba chóry zaprezentują się w „Stabat Mater” Gioachino Rossiniego wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i międzynarodową obsadą solistów.

Fot. Archiwum chóru

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE