Reklama

Aleja Gwiazd Sportu w Płocku? Jeszcze poczekamy

Opublikowano:
Autor:

Aleja Gwiazd Sportu w Płocku? Jeszcze poczekamy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płock to jedno z niewielu miast w Polsce, które gości rozgrywki Ligi Mistrzów. Piłkarze wrócili do Ekstraklasy, a mieszka tu jeszcze choćby Wojciech Bógdał - motoparolotniowy mistrz świata. Pomysł z utworzeniem Alei Gwiazd Sportu wydaje się więc trafiony.

Płock to jedno z niewielu miast w Polsce, które gości rozgrywki Ligi Mistrzów. Piłkarze wrócili do Ekstraklasy, a mieszka tu jeszcze choćby Wojciech Bógdał - motoparolotniowy mistrz świata. Pomysł z utworzeniem Alei Gwiazd Sportu wydaje się więc trafiony.

Nie jest też nowy. O postępy w pracach w czerwcu zapytał radny Tomasz Maliszewski, który złożył w tej sprawie interpelację. W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się także odpowiedź, jakiej w imieniu Ratusza udzielił Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. 

Jak zaznaczył wiceprezydent, temat ciągnie się od 2015 roku. Wówczas to Płocka Rada Sportu powołała zespół, który miał przygotować koncepcję utworzenia Alei Gwiazd Sportu. Inny zespół miał z kolei przygotować regulamin, zgodnie z którym kwalifikowano by kandydatów do upamiętnienia.

- W 2016 roku został wytypowany jeden z projektów koncepcyjnych budowy Alei Gwiazd Sportu przy Orlen Arenie - czytamy w odpowiedzi Siemiątkowskiego. - Z uwagi na likwidację w grudniu 2016 roku Centrum Widowiskowo-Sportowego Jednostka Budżetowa w Płocku, która miała być odpowiedzialna za wykonanie ww. projektu, prace nad nim zostały chwilowo wstrzymane. 

Dodał jednak, że prace w najbliższym czasie zostaną wznowione, a dużo zależy oczywiście od środków, jakie uda się przeznaczyć na ten cel. Z pewnością byłaby to ciekawa inicjatywa, tym bardziej, że przynajmniej "kilku" godnych upamiętnienia sportowców można w Płocku znaleźć bez problemu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE