Reklama

Akcja Znicz: cztery ofiary śmiertelne, 70 pijanych kierowców

Opublikowano:
Autor:

Akcja Znicz: cztery ofiary śmiertelne, 70 pijanych kierowców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie tegorocznej akcji „Znicz", trwającej aż pięć dni, na mazowieckich drogach doszło do 21 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 25 zostało rannych.

W czasie tegorocznej akcji „Znicz", trwającej aż pięć dni, na mazowieckich drogach doszło do 21 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 25 zostało rannych.

Mazowiecka policja podsumowała akcję, trwającą od środy do niedzieli. Na całym Mazowszu nad bezpieczeństwem czuwali codziennie funkcjonariusze Policji, wspierani m.in. przez Żandarmerię Wojskową, Straże Miejskie, Służbę Ochrony Kolei, pracowników nadzoru ruchu. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

- Niestety, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu - informuje mazowiecka policja. - Funkcjonariusze zatrzymali 70 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości. Trudności przysporzyła także zmienna aura.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu. Tak, by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo nawiedzającym groby. 

Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE