Reklama

Akcja znakowania rowerów. Dowiedz się więcej!

Opublikowano:
Autor:

Akcja znakowania rowerów. Dowiedz się więcej! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czasem nie trzeba wiele, aby zminimalizować ryzyko kradzieży swojego jednośladu. Policja podsuwa pewne rozwiązania.

Czasem nie trzeba wiele, aby zminimalizować ryzyko kradzieży swojego jednośladu. Policja podsuwa pewne rozwiązania.

Płoccy policjanci prowadzą akcję znakowania rowerów w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Każdy właściciel swojego roweru może go oznakować w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku i w Komisariacie Policji w Płocku przy ul. Armii Krajowej 62. Policjanci znakują rowery w:

  •  każdy wtorek, w godz. 15.00 – 17.00 
  •  każdy piątek, w godz. 13.00 – 15.00.

Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty oraz dowód zakupu i kartę gwarancyjną roweru.

Warto też pamiętać o trzech podstawowych zasadach i stosować je w praktyce, informuje KMP.

- Należy zostawiać rower w widocznym miejscu, często uczęszczanym przez inne osoby – podaje KMP. - Rower pozostawiony w takim miejscu nie będzie łatwym łupem dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży, prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę, jest znacznie większe. Pozostawienie roweru w miejscu objętym monitoringiem, będzie dodatkowym atutem, gdyż kamery monitoringu mogą zarejestrować fakt ewentualnej kradzieży i sprawcę tej kradzieży.

Warto też, pozostawiając rower, stosować zabezpieczenia, przez co złodziej musi poświęcić na kradzież dodatkowy czas. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. 

Nie należy też pozostawiać niezabezpieczonych rowerów na klatkach schodowych, nawet tych wyposażonych w domofony - bardzo często sąsiedzi otwierają drzwi domofonu mimowolnie, nie pytając, kto chce wejść na klatkę. Dodatkowo też można zrobić fotografię swojego roweru, co, w przypadku ewentualnej kradzieży, na pewno będzie pomocne w poszukiwaniach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE