Reklama

Akcja CBŚP. Jedna osoba zatrzymana

Opublikowano:
Autor:

Akcja CBŚP. Jedna osoba zatrzymana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, Iwona Jurkiewicz poinformowała, że w wyniku dzisiejszych działań na ul. Kossobudzkiego w Płocku zatrzymano jedną osobę do wyjaśnienia. W mieszkaniu w bloku znaleziono materiały, które wymagają sprawdzenia.

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, Iwona Jurkiewicz poinformowała, że w wyniku dzisiejszych działań na ul. Kossobudzkiego w Płocku zatrzymano jedną osobę do wyjaśnienia. W mieszkaniu w bloku znaleziono materiały, które wymagają sprawdzenia.

W jednym z mieszkań w bloku przy ul. Kossobudzkiego 9 mogą znajdować się substancje niebezpieczne - taką informacją dysponowało CBŚP. Należało ją jak najszybciej zweryfikować, stąd poranna akcja i obecność pirotechników. Zatrzymano jedną osobę.

- Obecne czynności zmierzają do wyniesienia i przewiezienia znalezionych w mieszkaniu materiałów specjalistycznym sprzętem w miejsce bezpieczne, aby poddać je analizie - mówi Jurkiewicz.

Dodaje, że standardowo sprawdzają miejsca, z których mógł korzystać zatrzymany mężczyzna.

Za główne działania wciąż odpowiada CBŚP. - W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia wspierają nas lokalni policjanci - dopowiada Jurkiewicz. Także oni pomogli w akacji ewakuacyjnej. Przypomnijmy, że ewakuowano osoby z bloku przy ul. Kossobudzkiego 9, Miejskiego Przedszkola nr 17 i Szkoły Podstawowej nr 3.

- W sumie ze wszystkich budynków ewakuowano ponad 430 osób - powiadomiła mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji  w Płocku.

AKTUALIZACJA, godz. 12.11

Akcję zakończono, mieszkańcy mogą wracać do mieszkań.

[ZT]24044[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE