Reklama

Agresja, znieważenie, napaść... Przypominają, że również mają swoje prawa

Opublikowano:
Autor:

Agresja, znieważenie, napaść... Przypominają, że również mają swoje prawa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agresja, wulgaryzmy, nadmierne folgowanie w doborze słownictwa podczas komentowania postów w mediach społecznościowych - wszystkie te elementy zawarto w nowym spocie w ramach kampanii "Służymy dla ciebie, mamy swoje prawa".

Agresja, wulgaryzmy, nadmierne folgowanie w doborze słownictwa podczas komentowania postów w mediach społecznościowych - wszystkie te elementy zawarto w nowym spocie w ramach kampanii "Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa".

- Policjanci. Strażacy. Ratownicy medyczni. Trzy rożne zawody, ale cel wspólny: niesienie pomocy. Często jednak, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania obowiązków służbowych przygotowaliśmy spot „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!” - wyjaśniają policjanci.

Tematyka filmu dotyczy takich artykułów kodeksu karnego, jak: zniesławienie, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej czy czynna napaść na funkcjonariusza lub wywieranie wpływu na czynności urzędowe. - Nasza kampania wskazuje i przypomina, że agresywne zachowania obywateli podlegają odpowiedzialności karnej. Szanujmy swoje prawa! - apelują funkcjonariusze również z komendy Miejskiej Policji w Płocku.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=H_brX7wa7m0[/YT]

Przypomnijmy, że 21 listopada pojawiło się także oświadczenie, w którym Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo polskiej Policji sprzeciwili się atakowaniu policjantów w jakiejkolwiek formie - czy to fizycznej, czy poprzez hejt i wyzwiska. Miało to związek z wydarzeniami w Koninie - przeprowadzona interwencja policji zakończyła się śmiercią 21-letniego Adama.

- Nie ma przyzwolenia Komendanta Głównego Policji ani kierownictwa polskiej i wielkopolskiej Policji na fizyczne i werbalne ataki na policjantów oraz propagowanie hejtu i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w Internecie - czytamy na stronie polskiej Policji.

Podkreślono, że wyjaśnieniem sprawy zajmie się prokuratura. Także wówczas przypomniano, że "kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją  ze strony Policji".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE