Reklama

A jednak jest praca dla byłego senatora PO

Opublikowano:
Autor:

A jednak jest praca dla byłego senatora PO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Potwierdziło się to, co przewidywaliśmy już w grudniu: otóż po kilkunastu latach istnienia MTBS okazało się, że w spółce potrzebny jest wiceprezes. Ta potrzeba ujawniła się mniej więcej w czasie, gdy były senator Platformy Obywatelskiej został odwołany z funkcji prezesa Cifal.

Potwierdziło się to, co przewidywaliśmy już w grudniu: otóż po kilkunastu latach istnienia MTBS okazało się, że w spółce potrzebny jest wiceprezes. Ta potrzeba ujawniła się mniej więcej w czasie, gdy były senator Platformy Obywatelskiej został odwołany z funkcji prezesa Cifal.

Było tak: w listopadzie ub. roku ni z tego ni z owego prezydent Płocka odwołał swojego zastępcę, Krzysztofa Buczkowskiego. Jednak były wiceprezydent niedługo był bez pracy - miesiąc później został prezesem spółki Cifal i od razu, z marszu dostał podwyżkę pensji - z najniższej wśród prezesów gminnych spółek do jednej z najwyższych. Nas natomiast od razu zaintrygowało, co w takim razie będzie robił dotychczasowy prezes Cifal, czyli Przemysław Berent? Z naszych informacji wynikało, że nie zostanie na lodzie - wśród możliwych stanowisk dla Berenta wymieniało się spółki, w których nie było dotąd stanowiska wiceprezesa. Nasze źródła jako pewnik wskazywały MTBS, gdzie dotąd zarząd był jednoosobowy z prezesem Mirosławem Kłobukowskim.

Na potwierdzenie tych informacji przyszło nam czekać cztery miesiące, ale się doczekaliśmy - jak podała wczoraj płocka Gazeta Wyborcza, Przemysław Berent został wiceszefem MTBS. W Ratuszu dowiedzieliśmy się, że rada nadzorcza powołała go na wiceprezesa spółki 28 marca, a pracę zaczął zaraz po Wielkanocy - 2 kwietnia.

Co ciekawe, Ratusz nie poinformował o zmianach w zarządzie MTBS ani na miejskim portalu, ani w informacjach rozsyłanych do mediów, mimo że zazwyczaj zamieszcza wiadomości o nowych szefach spółek czy nawet zmianach w radach nadzorczych. Tymczasem o Berencie jako wiceszefie MTBS czy wcześniej - o jego odwołaniu z funkcji prezesa Cifal i powołaniu na jego miejsce Krzysztofa Buczkowskiego - cisza jak makiem zasiał. Skąd ten ponowny brak zainteresowania osobą Przemysława Berenta?

Na pytanie, dlaczego na stronie Ratusza zabrakło informacji o zmianach w spółce, biuro prasowe odpowiada niezbyt na temat, tzn. że taka wiadomość ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej 7 kwietnia. Z kolei na pytanie, jaki jest cel prowadzenia działu "Aktualności" na portalu plock.eu i dlaczego pomijanie informacji na temat zmian personalnych dotyczy tylko niektórych spółek czy wręcz tylko niektórych osób, służby prasowe odpowiadają tak: „Publikowanie informacji w dziale Aktualności na plock.eu, podobnie jak na innych portalach, ma na celu informowanie mieszkańców o pracy samorządu. Ich dobór i częstotliwość podawania zależy od aktualnych możliwości czasowych pracowników obsługujących stronę”.

Jednym słowem: to przypadek, że na stronie Ratusza nie ukazała się informacja o odwołaniu Przemysława Berenta z funkcji prezesa Cifal, powołaniu na jego miejsce byłego wiceprezydenta Krzysztofa Buczkowskiego, w końcu powołaniu Berenta na wiceszefa MTBS. 

Czytaj też: A co z pracą dla byłego senatora PO?Były senator PO prezesem miejskiej spółki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE