Reklama

Reklama

Budowa wschodniej obwodnicy Gąbina ruszy w ciągu 2 lat. Podpisano umowę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Budowa wschodniej obwodnicy Gąbina ruszy w ciągu 2 lat. Podpisano umowę - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaplanowano kolejny etap jednej z największych i najdroższych inwestycji drogowych w tej części regionu. Mowa o kolejnym etapie obwodnicy Gąbina - tym razem od strony wschodniej. Budowa ma wystartować w ciągu 2 lat. Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej.

Reklama

Przypomnijmy, to kolejny etap tej inwestycji. W 2020 roku do użytku oddany został 4,6-kilometrowy odcinek drogi okalający miasto od strony zachodniej i południowej. Na jego budowę samorząd Mazowsza przeznaczył wówczas 36,5 mln zł w ramach RPO MW.

Teraz czas na drugi etap inwestycji - od strony wschodniej. W piątek, 8 lipca, podpisano umowę na opracowanie projektu obwodnicy wschodniej Gąbina. Firma Eco5Tech S.A. w ciągu 2 lat zaprojektuje odcinek gąbińskiej obwodnicy, który będzie łączyć drogę wojewódzką nr 577 z drogą 574. Umożliwi on ominięcie Gąbina przez ciężki transport - szczególnie ciężarowy z Płocka i do Płocka.

Planowany odcinek obwodnicy będzie miał długość ok. 3,5 km. Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu budowy miejskiej obwodnicy, inwestycja będzie miała kompleksowy charakter: z uwzględnieniem skrzyżowań, zjazdów, dróg dojazdowych, budowy infrastruktury komunikacyjnej i towarzyszącej. 

Koszt wykonania dokumentacji projektowej to ponad 1 mln zł, z czego połowa pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy