Reklama

Reklama

92. rocznica objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku. Diecezja zachęca: zapalmy Światło Miłosierdzia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

92. rocznica objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku. Diecezja zachęca: zapalmy Światło Miłosierdzia - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę, 22 lutego, rozpoczyna się cykl wydarzeń upamiętniających 92. rocznicę objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Co będzie się działo?

Reklama

Rocznicowe wydarzenia rozpoczęły się dziś, a więc w Środę Popielcową, natomiast uroczysta Eucharystia sprawowania będzie w niedzielę, 26 lutego o godzinie 12:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 

W diecezji płockiej zachęcają do udziału w akcji towarzyszącej: "Zapalmy Światło Miłosierdzia i pomódlmy się o pokój na świecie". Organizatorzy przedsięwzięcia, Parafialno-Uczniowski Klub "Viktoria", proponuje by dziś, o godzinie 19:00, w oknach swoich domów, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, zapalić świecę podczas modlitwy. 

Uroczystości nawiązują do 22 lutego 1931 roku. To wtedy, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 26-letnia Faustyna miała objawienie Jezusa Miłosiernego. Na terenie klasztoru, który mieści się przy Starym Rynku, wzniesiono sanktuarium z kaplicą,  obrazem i relikwiami św. Faustyny. Odwiedzają ją pielgrzymi z Polski i całego świata. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat modlili się tu pielgrzymi z 74 krajów. Rocznie do Płocka przyjeżdża około 14-15 tysięcy osób.

Program obchodów rocznicowych:

  • 22 lutego - Środa Popielcowa - 92.  rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie w Płocku  - całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
    Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.
  • 23 lutego - Rekolekcje wielkopostne „Co to znaczy zaufać?” w ramach obchodów  92. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego - ks. Teodor Sawielewicz; 17.00-21.00 Msza św z nauką rekolekcyjną; konferencja, uwielbienie Najświętszego Sakramentu, różaniec;
  • 24 lutego - Rekolekcje wielkopostne „Co to znaczy zaufać?” - ks. Teodor Sawielewicz; 17.00-21.00 Msza św z nauką rekolekcyjną; Droga Krzyżowa, uwielbienie Najświętszego Sakramentu, różaniec
  • 25 lutego - Rekolekcje wielkopostne „Co to znaczy zaufać?”-  ks. Teodor Sawielewicz; 18.15 - Czuwanie nocne: konferencja, uwielbienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, Msza św. o 24.00  - ks. Teodor Sawielewicz;
  • 26 lutego (niedziela) – godz. 12.00 - Uroczysta Eucharystia z racji 92. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego pod przewodnictwem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego. Śpiewać będzie chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.
  • 26 lutego -15.00 Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia; W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czyli 26 lutego, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą też sprawowane Msze św. o godz. 8.00 oraz 17.00. 

Czytaj więcej: Wycinka przy Zglenieckiego. Dziesiątki drzew poszły pod topór [ZDJĘCIA]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy