Reklama

Reklama

90 proc. oszczędności. Panele fotowoltaiczne na dachu rodzinnego domu dziecka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PKN ORLEN

90 proc. oszczędności. Panele fotowoltaiczne na dachu rodzinnego domu dziecka - Zdjęcie główne

foto PKN ORLEN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach projektu „Domy Dobrej Energii” na dachu Rodzinnego Domu Dziecka w Szczawinie Kościelnym zamontowano pierwsze panele fotowoltaiczne. To wspólna inicjatywa spółek z Grupy ORLEN.

Reklama

Energa jest pomysłodawcą i realizuje projekt przy finansowym wsparciu Fundacji ORLEN, która od początku swojej działalności ma pod opieką takie domy.

Montaż instalacji fotowoltaicznej sprawił, że placówka z powiatu gostynińskiego będzie produkowała zieloną energię na własne potrzeby. Oznacza to nie tylko zmniejszenie wydatków z domowego budżetu, ale także ograniczenie wpływu na środowisko naturalne.

- Do projektu przystąpiliśmy z inicjatywy Fundacji ORLEN. Rachunki za prąd to znaczne obciążenie dla naszego domowego budżetu. Dzięki panelom będziemy mogli w skali roku oszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na wydatki związane z dziećmi. To realna pomoc – mówi Sylwia Przyłucka, prowadząca Rodzinny Dom Dziecka w Szczawinie Kościelnym.

Energa Obrót tak dobrała moc instalacji, aby produkcja energii pokrywała bieżące zapotrzebowanie, a rachunki za prąd mogą spaść nawet o 90 proc.

- Przyjęta przez nas Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy ORLEN stawia przed nami ambitne wyzwania. W centrum jej uwagi są głównie cele środowiskowe i społeczne, zatem decyzja o naszym zaangażowaniu w projekt „Domy Dobrej Energii”, który doskonale łączy w sobie realizację tych celów, była dla nas oczywista. Pierwszym etapem projektu objęte zostały domy w Szczawinie Kościelnym i Gostyninie, będące pod opieką Fundacji ORLEN – podkreśla Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN oraz Przewodnicząca Rady Fundacji ORLEN.

Fundacja ORLEN od 20 lat wspiera rodzinne domy dziecka, przekazuje środki na rehabilitację czy edukację, realizuje program stypendialny, a w czasie wakacji i ferii organizuje wypoczynek dla całych rodzin. W tym roku uruchomiono projekt „Domy Dobrej Energii”.

W kolejnym etapie energia ze słońca zasili dom Rodzinny Dom Dziecka w Gostyninie oraz domy dziecka w Rypinie i Kaczkach Średnich w gminie Turek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy