Reklama

Reklama

730 tys. zł trafiło do kadry płockich uczelni. Startuje kolejna edycja programu grantowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMP

730 tys. zł trafiło do kadry płockich uczelni. Startuje kolejna edycja programu grantowego - Zdjęcie główne

foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczyna się trzecia edycja grantów badawczych, miejskiego programu wsparcia dla pracowników szkół wyższych. W dwóch ostatnich edycjach przeznaczono na ten cel ponad 730 tysięcy złotych.

Reklama

Jak przekonywano podczas konferencji prasowej, miasto stara się wspierać uczelnie wyższe - regularnie unowocześniać pracownie dydaktyczne czy finansować przedsięwzięcia kierowane do studentów. 

Jednym z takich programów wsparcia są granty badawcze. W jego ramach przydzielane są środki dla pracowników uczelni wyższych. Do tej pory zrealizowano dwa takie przedsięwzięcia: w latach 2018-2019 i 2021-2022.

- Kadra stanowi o teraźniejszości i przyszłości płockich uczelni – przekonywał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka podczas spotkania z dziennikarzami. – Właśnie dlatego kilka lat temu ruszył program, w ramach którego do współpracy zaprosiliśmy Politechnikę Warszawską, ówczesną Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku – wspomina.

W dwóch edycjach granty otrzymało 19 osób na łączną kwotę ponad 730 tysięcy złotych. 

- Przygotowano za to m.in. 20 publikacji naukowych, a grantobiorcy uczestniczyli w wielu konferencjach naukowych w Polsce i za granicą – powiedział włodarz miasta, podsumowując dwie poprzednie edycje programu.  – Były podejmowane też inne działania, które wzmocniły potencjał naukowy regionu płockiego i tych osób, które cały czas są w trakcie starania się o stopień doktora habilitowanego lub doktora.

Dzięki wsparciu pracownicy uczelni mogli prowadzić prace badawcze i zdobywać kolejne stopnie naukowe.

- To inicjatywa bardzo przydatna, bo nauka nie jest tania. Gromadzenie jej, publikowanie, odbywanie kwerend – to wszystko kosztuje – przekonywał prof. Maciej Słodki, prorektor Akademii Mazowieckiej. – Także dzięki tym grantom nasza uczelnia przygotowała się do parametryzacji i do tego, że obecnie jesteśmy akademią z uprawnieniami do doktoryzowania i habilitowania w dwóch dyscyplinach naukowych.

Jak ogłoszono, rozpoczęła się kolejna, trzecia już edycja konkursu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy