Reklama

500 litrów płynu do dezynfekcji trafiło do płockiego ratusza

Opublikowano:
Autor:

500 litrów płynu do dezynfekcji trafiło do płockiego ratusza  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza partia darmowego płynu do dezynfekcji trafiła do płockiego ratusza. 500 litrów płynu trafi do wolontariuszy, instytucji miejskich i organizacji pozarządowych.

Pierwsza partia darmowego płynu do dezynfekcji trafiła do płockiego ratusza. 500 litrów płynu trafi do wolontariuszy, instytucji miejskich i organizacji pozarządowych. 

Kilka dni temu prezydent Andrzej Nowakowski zwrócił się do prezesa Daniela Obajtka z prośbą o przekazanie produkowanego przez koncern płynu do dezynfekcji płockim harcerzom, wolontariuszom i organizacjom pozarządowym. Pierwsza partia płynu trafiła do Agencji Rezerw Materiałowych, ale kolejne pojechały w Polskę i gdzieniegdzie są już dostępne na stacjach. Jednym z pierwszych miejsc był płocki ratusz. 

- Jako odpowiedzialna firma na co dzień dbamy o społeczności lokalne. W trudnym czasie tym bardziej chcemy ich wspierać. Dlatego podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu mieszkańców Płocka i okolic w walce z epidemią koronawirusa. To nasi sąsiedzi i klienci, dlatego w relacjach z nim stawiamy na dialog i solidarność– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Dziś  500 litrów płynu dezynfekującego przekazała miastu Fundacja Orlen Dar Serca. 

- Wolontariusze z organizacji pozarządowych oraz pracownicy miejskich jednostek, którzy niosą pomoc osobom starszym, samotnym oraz niepełnosprawnym otrzymają dla zwiększenia ich bezpieczeństwa płyn dezynfekcyjny – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Jego dystrybucją zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Środek odkażający otrzymają: MOPS, Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Aktywny Senior, Fundacja Agencji Służby Społecznej, Chorągiew Mazowiecka ZHP. Także inne organizacje, które udzielają wsparcia osobom potrzebującym mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie do MOPS. 

Łącznie w regionie ORLEN dostarczy 2 tys. litrów płynu. Kolejna partia płynu do dezynfekcji trafi także do innych samorządów z powiatu płockiego m.in. do Miasta i Starostwa w Płońsku, czy Starostwa Sierpeckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE