Reklama

50-tysięczny kombajn wyszedł z produkcji

Opublikowano:
Autor:

50-tysięczny kombajn wyszedł z produkcji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma New Holland wyprodukowała już 50 tysięcy kombajnów serii TC. Od 1998 roku największym w Europie producentem tych maszyn jest fabryka w Płocku.

Firma New Holland wyprodukowała już 50 tysięcy kombajnów serii TC. Od 1998 roku największym w Europie producentem tych maszyn jest fabryka w Płocku.

– To bardzo ważne osiągnięcie w historii produkcji maszyn żniwnych New Holland i świadectwo zaangażowania wielu pracowników. Tych z Płocka i z Kurytyby. Bez nich nie byłoby ono możliwe – przyznał Carlo Lambro, prezydent New Holland Agriculture. – Rodzina TC zajmowała zawsze ważne miejsce w gamie naszych maszyn żniwnych, a obecna generacja kombajnów, wzbogacona o zaawansowane technologie, pozwoli nam nadal spełniać wymagania naszych klientów.

W 1992 roku w Centrum Doskonałości Maszyn Żniwnych w belgijskim Zedelgem zostały wyprodukowane pierwsze maszyny żniwne z serii TC. Były to kompaktowe, stosunkowo nieskomplikowane, chociaż jednocześnie bardzo wydajne kombajny.

Już w 1993 roku produkcja TC ruszyła w Kurytybie, gdzie zeszło z taśm już ponad 30 tysięcy kombajnów. W 1998 r. produkcja kombajnów serii TC została przeniesiona z Zedelgem do Płocka. Obecnie w naszym mieście produkowana jest najnowsza generacja tych maszyn. Seria TC wyróżnia się innowacjami, które podnoszą wydajność maszyn nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Z okazji oddania do użytku 50-tysięcznego kombajnu z serii TC w listopadzie i grudniu organizowane są Dni Otwarte fabryki w Płocku. Każdy, kto chciałby zwiedzić jedyną w Polsce fabrykę kombajnów, hederów oraz pras New Holland, powinien do końca listopada lub w w grudniu zgłosić się do dealera Newa Holland.

Dla uczczenia jubileuszu każdy nowy kombajn serii TC 5000 zostanie oznakowany specjalnym srebrnym logo, na którym znajdować się będzie informacja o wyprodukowaniu pięćdziesięciotysięcznego kombajnu.

Fot. Archiwum New Holland

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE