Reklama

5 milionów do podziału. Głosujemy od poniedziałku

Opublikowano:
Autor:

5 milionów do podziału. Głosujemy od poniedziałku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku zaczyna się bój o głosy płocczan na poszczególne projekty zgłoszone do szóstej edycji budżetu obywatelskiego. Może i nie będzie wśród nich palmy przy rondzie albo szafy Jarząbka, lecz mimo to jest w czym wybierać. To 58 projektów, dlatego każdy głos ma znaczenie. A przy okazji pamiętajmy o konsultacjach społecznych w sprawie przedszkola na Wielkiej Płycie.

Od poniedziałku zaczyna się bój o głosy płocczan na poszczególne projekty zgłoszone do szóstej edycji budżetu obywatelskiego. Może i nie będzie wśród nich palmy przy rondzie albo szafy Jarząbka, lecz mimo to jest w czym wybierać. To 58 projektów, dlatego każdy głos ma znaczenie. A  przy okazji pamiętajmy o konsultacjach społecznych w sprawie przedszkola na Wielkiej Płycie. 

Od poniedziałku zaczyna się głosowanie na poszczególne projekty z budżetu obywatelskiego. Jednej osobie przysługują dwa głosy, po jednym do oddania na projekt ogólnomiejski i na projekt osiedlowy. Głosowanie, które rozpoczyna się 18 września, zakończy się 1 października. Przypominamy pozostałe zasady:

- głosować może każdy płocczanin zameldowany na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta, który najpóźniej do ostatniego dnia głosowania (do 1 października) ukończy 16 lat,

- można zagłosować tylko raz i w dowolnym punkcie bądź oddać głos w internecie lub wysyłając SMS,

- nie ma znaczenia osiedle, na którym mieszkamy i miejsce zameldowania, płocczanin mieszkający na osiedlu Kolegialna może głosować np. na projekt osiedlowy dotyczący osiedla Miodowa.

Trzy formy głosowania

a) głosowanie internetowe

- należy zalogować się na stronie mojemiasto.plock.eu, wpisując niezbędne dane.

b) wysłanie SMS-a

- wiadomość tekstową wysyłamy na numer 886 786 379, zawierającą prefix głosowania „BOP”, swój numer PESEL, imię i nazwisko, numery wybranych projektów (jednego ogólnomiejskiego i jednego osiedlowego). Wszystkie elementy należy oddzielić kropką. Wzór SMS-a: BOP.PESEL.imię i nazwisko.numer projektu.numer projektu (np. BOP.86082003050.Adam Nowak.13.56). Koszt wiadomości zgodnie z taryfą naszego operatora.

c) osobiście

- po okazaniu w punktach do głosowania dokumentu tożsamości (a w przypadku osób niepełnoletnich legitymacji szkolnej) ze zdjęciem i numerem PESEL.

Punkty do głosowania – czynne od godz.: 9:00-18:00 
– 22.09 (sob.) Winiary 
– 23.09 (ndz.) Góry / Ciechomice 
– 30.09 (sob.) Radziwie / Pradolina Wisły 
– 01.10 (ndz.) Podolszyce Południe / Podolszyce Północ 

Dodatkowo będzie można głosować 21 września na ogródku jordanowskim podczas Święta Dyni (godz. 17.00 – 19.00).

Opisy projektów znajdziemy na tej stronie: http://mojemiasto.plock.eu.

[ZT]16485[/ZT]

[ZT]16486[/ZT]

Konsultacje

Głosując w stałych punktach do głosowania można otrzymać kartę do wypowiedzenia się w sprawie dalszych losów Miejskiego Przedszkola nr 17 na Wielkiej Płycie. To głosowanie trwa równocześnie z tym do budżetu obywatelskiego i jest dobrowolne. Chęć oddania głosu na projekty z budżetu obywatelskiego nie oznacza konieczności głosowania w sprawie przedszkola. Można też przyjść i oddać głos wyłącznie w sprawie placówki dla maluchów, bez wyboru jakiegokolwiek projektu.  

[ZT]16550[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE