Reklama

Reklama

450 tys. zł dla stowarzyszenia na działania dla seniorów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

450 tys. zł dla stowarzyszenia na działania dla seniorów - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS wygrało konkurs na realizację zadań na rzecz osób w wieku emerytalnym, poprowadzi płockie Centrum Aktywności Seniora.

Reklama

Ratuszowy konkurs obejmuje trzy lata (2021-2023), za każdy rok działalności związanej z Centrum przy ul. Otolińskiej w Płocku stowarzyszenie AS otrzyma 150 tys. zł. Co proponuje za taką kwotę?

– To ważny etap w rozwoju i działalności naszej organizacji – podkreśla prezes stowarzyszenia Rafał Chmielewski. – Etap, który poprzedza kilkuletnia praca na rzecz seniorów w Mławie i Płocku, dający nam wiedzę o potrzebach tej grupy wiekowej.

Działając w ramach CAS Stowarzyszenie chce przełamać stereotyp, że senior to człowiek bierny, spędzający czas w czterech ścianach. Pokazać, że może być inaczej, a doświadczenie seniorów może stanowić podstawę do realizowania doskonałych przedsięwzięć, będących motorem napędowym dla młodych.

Zajęcia w CAS prowadzone będą w trzech modułach: o charakterze edukacyjnym, rozwojowe oraz działania w obszarze integracji międzypokoleniowej.

– Przygotowaliśmy szereg zajęć od warsztatów ekologicznych, fotograficzno-filmowych, obsługi urządzeń związanych z nowymi technologiami, po spacery po Płocku, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, lektoraty językowe, zajęcia taneczne, sportowe, zajęcia z wiedzy obywatelskiej, czy maratony szaradziarskie – wyliczają w stowarzyszeniu.

Zaplanowane zostały spotkania z dietetykami, farmaceutami, trenerami personalnymi. Udzielane będą również bezpłatne porady prawne. Stowarzyszenie chce zaprosić do udziału w tworzeniu – wydawanej przez AS – gazety „Aktywny Senior”, a także do udziału w wyjątkowej formule pomocy seniorom przez seniorów „Bank Usług”, czy wreszcie wsparcia ze strony seniorów dla dzieci w ramach senioralnego wolontariatu „Poczytaj mi babciu” (udzielanie korepetycji, pomoc w odrabianiu lekcji).

 Stowarzyszenie skupia ponad 10 tysięcy członków na terenie Płocka, powiatu płockiego, Mławy oraz powiatów: mławskiego, ciechanowskiego i płońskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy