Reklama

300 zł na wyprawkę szkolną i premia za drugie dziecko

Opublikowano:
Autor:

 300 zł na wyprawkę szkolną i premia za drugie dziecko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To kolejne propozycje PiS: 300 zł wyprawki dla dziecka wypłacana przed każdym rokiem szkolnym, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, łącznie 23 mld zł na program "Dostępność plus" - to rozwiązania zaproponowane na sobotniej Konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy.

To kolejne propozycje PiS: 300 zł wyprawki dla dziecka wypłacana przed każdym rokiem szkolnym, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, łącznie 23 mld zł na program "Dostępność plus" - to rozwiązania zaproponowane na sobotniej Konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy.

Gazetaprawna podaje, iż premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Warszawie na konwencji pod hasłem "Polska jest jedna", że chciałby, żeby każde dziecko w wieku szkolny, do ukończenia 18. roku życia, otrzymywało 300 zł na poczet wyprawki przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego.

- Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia osiemnastego roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym - powiedział Morawiecki. Środki te będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców.

Podkreślił, że to rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci, a oni ufają w tej kwestii Polakom. Ponadto zapowiedział, że na program "Dostępność plus" ma być w najbliższej przyszłości zabezpieczone 23 mld zł. A na co mają być przeznaczone powyższe środki? Otóż program ma ułatwić np. seniorom, osobom z niepełnosprawnościami czy kobietom z dziećmi poruszanie się w przestrzeni publicznej.

Szef rządu mówił również o wprowadzeniu dodatkowej minimalnej emerytury dla kobiet, które osiągnęły wiek emerytalny, a nie mają nawet minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czworo dzieci.

- Przecież każdy się zgodzi, że nikt nie robi więcej dla przyszłości Polski, również dla przyszłości systemu emerytalnego niż te panie, które wychowują czwórkę lub więcej dzieci w rodzinach wielodzietnych - podkreślił Morawiecki.

To nie wszystko, wicepremier Beata Szydło poinformowała o planach wprowadzenia premii za szybkie urodzenie drugiego dziecka. 

Rząd planuje też sporo udogodnień dla młodych studiujących matek, a także wprowadzenie darmowych leków dla kobiet w ciąży. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE