Reklama

300 plus wystartowało. Przez dwa tygodnie do MOPS-u wpłynęło...

Opublikowano:
Autor:

300 plus wystartowało. Przez dwa tygodnie do MOPS-u wpłynęło... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku lipca rodzice mogą składać przez internet wnioski o wyprawki szkolne dla swoich dzieci w ramach 300 plus. W sierpniu o świadczenie będzie można ubiegać się również poprzez złożenie stosownych dokumentów. Pracownicy ośrodka ostrzegają jednak, że wtedy na pewno będą kolejki. Warto się więc pospieszyć.

Od początku lipca rodzice mogą składać przez internet wnioski o wyprawki szkolne dla swoich dzieci w ramach 300 plus. W sierpniu o świadczenie będzie można ubiegać się również poprzez złożenie stosownych dokumentów. Pracownicy ośrodka ostrzegają jednak, że wtedy na pewno będą kolejki. Warto się więc pospieszyć.

Z założenia 300 plus przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia. W przypadku osób, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, do 24 lat. Nie ma tutaj kryterium dochodowego, tak jak w przypadku 500 plus. Jest jednak jedno "ale". Świadczenie nie przysługuje osobom, których dzieci uczą się w szkołach policealnych lub dla dorosłych.

300 plus ma być przyznawane raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Wnioski można składać do 30 listopada. W lipcu elektronicznie, a w sierpniu również tradycyjnie. Osoby, które będą się ubiegać o świadczenie w wakacje, otrzymają pieniądze do końca września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, wypłata następuje w czasie 2 miesięcy od momentu złożenia stosownych dokumentów. Płocki MOPS pierwsze pieniądze zamierza wypłacić jeszcze w lipcu.

Kto może złożyć wniosek o 300 plus? Rodzic, opiekun prawny dziecka, osoba, która faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem, rodzina zastępcza, a także pełnoletni uczniowie, którzy nie są na utrzymaniu rodziców na skutek ich śmierci lub na podstawie zarządzonego sądownie prawa do alimentów z ich strony.

- Zdarzają się spory na tym tle. Wnioski składają i ojciec i matka, na przykład w sytuacji, gdy są w trakcie rozwodu. Sytuacji konfliktowych niestety nie brakuje - mówi Eliza Dygas, kierownik działu świadczeń w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku.

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca płocczanie złożyli 3,5 tys. wniosków. 

- Szacujemy, że wpłynie ich do nas około 12 tys., choć oczywiście o wszystkich dzieciach możemy nie wiedzieć. Choćby z tego względu, że rodzice nigdy nie pobierali na nich żadnych świadczeń - dodaje E. Dygas.

Dodajmy, że od początku lipca można również składać wnioski o 500 plus. Póki co płocki MOPS otrzymał ich około tysiąca.

WARTO WIEDZIEĆ:

Wnioski na świadczenie 300 plus przyjmowane będą w:

Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Płocku, ul. 3 Maja 16,
Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Zgliczyńskiego 4,
Urzędzie Miasta Płocka (wejście od ulicy Zduńskiej),
Urzędzie Miasta Płocka, ul. Piłsudskiego 6,
Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Kleeberga 3

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE