Reklama

300 litrów żuru zjedzone przed katedrą

Opublikowano:
Autor:

300 litrów żuru zjedzone przed katedrą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 150 osób wzięło udział w wielkanocnym śniadaniu dla potrzebujących, które zostało przygotowane na dziedzińcu Opactwa Pobenedyktyńskiego.

Około 150 osób wzięło udział w wielkanocnym śniadaniu dla potrzebujących, które zostało przygotowane na dziedzińcu Opactwa Pobenedyktyńskiego.

Wielkanocne śniadanie dla osób, które żyją w biedzie i niedostatku, borykają się z bezdomnością, rozpoczęło się od modlitwy, którą poprowadził biskup płocki Piotr Libera. Każdy uczestnik został poczęstowany tradycyjnym żurem z jajkiem i kiełbasą.

Każdy, kto pojawił się w niedzielny poranek pod katedrą, otrzymał również świąteczną paczkę, w której znalazły się wędliny, chleb i babka wielkanocna. Jak poinformowała rzecznika płockiej kurii Elżbieta Grzybowska, o przygotowanie posiłku (w tym 300 litrów żuru) oraz paczek zadbali pracownicy Caritas Diecezji Płockiej. Całą akcję koordynowali dyrektorzy Caritas: ks. Szczepan Bugaj i jego zastępca ks. Adam Przeradzki. Nieoceniona okazała się również pomoc Agaty Zwolan, której udało się namówić do pomocy grupę darczyńców, wśród których znalazły się zarówno osoby indywidualne jak i firmy z Płocka i okolicy.

Na miejscu mogli oni liczyć również na wsparcie ks. kan. Stefana Cegłowskiego, dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Płocku, które znajduje się w budynku Opactwa Pobenedyktyńskiego.

Fot. Jakub Szczepański, źródło:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE