Reklama

300 kontroli drogówki. Posypały się kary

Opublikowano:
Autor:

300 kontroli drogówki. Posypały się kary - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy policjanci w ostatni weekend przeprowadzili blisko 300 kontroli w ramach akcji STOP PIRAT, która zakończyła się ukaraniem ponad jednej trzeciej kierowców. Na ogół za nadmierną brawurę w trakcie jazdy „na podwójnym gazie”, ale nie tylko. Jakie jeszcze inne grzechy wyłapali funkcjonariusze na drogach?

Płoccy policjanci w ostatni weekend przeprowadzili blisko 300 kontroli w ramach akcji STOP PIRAT, która zakończyła się ukaraniem ponad jednej trzeciej kierowców. Na ogół za nadmierną brawurę w trakcie jazdy „na podwójnym gazie”, ale nie tylko. Jakie jeszcze inne grzechy wyłapali funkcjonariusze na drogach?

Minionego weekendu z pewnością nie uznają za udany wszyscy ci kierowcy, którym odebrano prawo jazdy lub ukrano mandatem za nadmierne przekroczenie prędkości. W ramach wzmożonych kontroli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali z ruchu 5 kierowców, którzy pomimo nieustannych kampanii pokazujących tragiczne skutki jazdy po alkoholu, zdecydowali się wsiąść za kółko z krążącymi we krwi promilami. Wszystkim odebrano prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Zatrzymano także jednego kierowcę, który dworował sobie z orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów. Z kolei za nadmierną chęć do mocniejszego naciskania na pedał gazu policjanci ukarali aż 115 osób.

– Jak widać, mimo że przekraczanie dozwolonej prędkości i kierowanie w stanie nietrzeźwym należy do głównych przyczyn wypadków drogowych, kierowcy często prowadzą pojazdy z niedozwoloną prędkością i „na podwójnym gazie” – uczula Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji, i jednocześnie zapowiada kolejne kontrole.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE