Reklama

14 mln na remonty placówek oświatowych. A co z przedszkolem na Wielkiej Płycie?

Opublikowano:
Autor:

14 mln na remonty placówek oświatowych. A co z przedszkolem na Wielkiej Płycie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski podsumował dzisiaj plany remontowe płockich placówek oświatowych. Szkoły w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wydadzą na ten ponad 14 mln złotych.

Prezydent Andrzej Nowakowski podsumował dzisiaj plany remontowe płockich placówek oświatowych. Szkoły w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wydadzą na ten ponad 14 mln złotych.

Dziś na będącym w trakcie budowy boisku przy Szkole Podstawowej nr 12 prezydent Andrzej Nowakowski i wiceprezydent Jacek Terebus podsumowali wydatki na remonty w placówkach oświatowych. Łącznie to ponad 14 mln złotych. Samo dostosowanie szkół podstawowych na potrzeby reformy edukacji to koszt w granicach 2-2,5 mln złotych. Prezydent omówił też inwestycję w samej szkole nr 12. 

- Przeprowadziliśmy odwodnienie całego budynku. Okazało się to konieczne już w czasie prac. To koszt prawie 3 mln złotych - mówił Andrzej Nowakowskiego. - Dużą inwestycją jest też przebudowa Przedszkola nr 3, pochłonie prawie 6 mln złotych. 

2,8 mln złotych wydadzą ze środków własnych wydadzą z kolei dyrektorzy. Te pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m.in. mebli, pomocy dydaktycznych czy oświetlenie.

W żadnym kosztorysie nie znajduje się jednak pozycja dotycząca przedszkola na Wielkiej Płycie. Przypomnijmy, że mieszkańcy domagają się budowy nowego przedszkola, a prezydent proponuje przeniesienie placówki do budynku pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3. 

[ZT]14665[/ZT]

- W czerwcu w przedszkolu odbyła się wyjazdowa komisja. Decyzja nie zapadła - poinformował Jacek Terebus. - Jesteśmy na etapie ułożenia szczegółowej koncepcji tak, aby na sierpniowej sesji rady miasta przedstawić wyliczenia ile będzie kosztować adaptacja i nowe przedszkole. 

Jak dodał prezydent, Miejskie Przedszkole 17 jest najmniej oblegane wśród płockich placówek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE