Reklama

136 wypadków, 16 ofiar śmiertelnych. Przyczyna ciągle ta sama

Opublikowano:
Autor:

136 wypadków, 16 ofiar śmiertelnych. Przyczyna ciągle ta sama - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Statystki policji nie są wesołe. Tylko od pierwszego stycznia odnotowali aż 136 wypadków, w których zginęło 16 osób, a 155 zostało rannych. Jako przyczynę funkcjonariusze najczęściej wskazują nadmierną prędkość.

Statystki policji nie są wesołe. Tylko od pierwszego stycznia odnotowali aż 136 wypadków, w których zginęło 16 osób, a 155 zostało rannych. Jako przyczynę funkcjonariusze najczęściej wskazują nadmierną prędkość. 

Policjanci do znudzenia powtarzają stwierdzenie, że zbyt szybka jazda często kończy się tragicznie. Trudno odmówić im racji, skoro przez osiem miesięcy tego roku odnotowali aż 136 wypadków na drogach w Płocku i powiecie. Zginęło 16 osób, 155 zostało rannych. 56 razy jako podstawową przyczynę policja wskazała nadmierną prędkość. 

- Mając zatem na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy, dzisiaj na terenie garnizonu mazowieckiego, w tym na terenie działania KMP w Płocku, prowadzone są działania pod nazwą „Noga z Gazu!” - mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. 

Celem działań jest przede wszystkim uświadomienie kierowcom, że zbyt szybka jazda to zagrożenie także dla innych uczestników ruchu i zmniejszenie społecznego przyzwolenia na przekraczanie przepisów. Policjanci przypominają też, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h jest podstawą do zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące. Przez ostatnie osiem miesięcy zatrzymano 87 dokumentów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE