reklama

13. w piątek. Szalony koncert na dachu!

Opublikowano:
Autor:

13. w piątek. Szalony koncert na dachu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTo będzie pierwsze tak szalone przedsięwzięcie w Płocku. Na dachu Galerii Mosty zagrają trzy zespoły. - Będzie scena, światło no oczywiście ludzie, którzy w muzyce jeńców nie biorą! - zachęcają organizatorzy z POKiS-u.

To będzie pierwsze tak szalone przedsięwzięcie w Płocku. Na dachu Galerii Mosty zagrają trzy zespoły. - Będzie scena, światło no oczywiście ludzie, którzy w muzyce jeńców nie biorą! - zachęcają organizatorzy z POKiS-u.

Alterstacja to cykl muzycznych inspiracji, niezależność, uwolnienie formy przekazu i swoboda ekspresji. To także niezależność. I właśnie w ramach tego cyklu Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotował wydarzenie niecodzienne. 13 kwietnia o godz. 19 w Galerii Mosty po raz pierwszy w historii naszego miasta zaplanowano koncert na dachu! Organizatorzy zapraszają na piąty poziom parkingu galerii wszystkich tych, których nie kręci blask i lans, dla których nie liczy się elegancja sali koncertowej, tylko czysta forma bez picu i farby.

Bilety po 20 zł będą dostępne od 28 marca w w siedzibie POKiS, Domu Darmstadt, Centrum Informacji Turystycznej.

Zespoły, które zagrają na dachu:

KSU - polski zespół punkrockowy, który powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych. Zespół podczas swojej ponad 30-letniej działalności oficjalnie wydał 11 płyt. Początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi. Grupa została założona w 1977 roku przez czwórkę nastoletnich wtedy chłopców: Bogdana "Bohuna" Augustyna, Eugeniusza "Siczkę" Olejarczyka, Wojciecha "Ptysia" Bodurkiewicza oraz Mirosława Wesołkina. Przez pierwsze lata swojej działalności zespół zajmował się graniem coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W roku 1978 kapela przyjmuje nazwę KSU, pochodzi ona od tablic rejestracyjnych pojazdów wydawanych w dawnym województwie krośnieńskim (w Ustrzykach Dolnych wydawane były tablice z wyróżnikiem KSU) Od tego czasu grupa zaczęła grać punk rocka.

L.Stadt - Nazwa zespołu nawiązuje do okupacyjnej nazwy miasta - Litzmannstadt. Zespół zadebiutował występem na Camerimage 2003. Rok później wystąpił w Monachium i Stuttgartcie oraz na festiwalu Class Rock we francuskim Aix-en-Provence. W 2005 brali udział na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Finalista ogólnopolskiej akcji "Gazety Wyborczej" "Gra Muzyka". W 2006 L.Stadt otworzył cykl telewizyjnych koncertów pt. "Łódź Alternatywna" – koncert transmitowany na żywo przez TVP Łódź oraz Radia Łódź. Debiutancki album – L.Stadt miał swoją premierę - 29 lutego 2008.(dystrybucja EMI). Płyta miała fantastyczne recenzje a zespół według polskich mediów został uznany za nadzieję polskiej muzyki.

Rockerfeler - Nazwa zespołu jest słowem zupełnie przypadkowym, lecz w swoim brzmieniu ma wyrażać styl muzyki, oraz stałe dążenie do osiągania perfekcji w tym co się robi, uznając fakt, iż nikt nie jest doskonały. Na pomysł założenia zespołu wpadł Robert i Sylwek Tokarscy. Robert jako absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, od wielu lat funkcjonuje na scenie muzycznej (wspierał takie formacje jak: Inside Blue, Zawijasy, Warmia Klezmer Band, Over Devision...) Charakterystyczne rockowe brzmienie kapeli to gitara Sylwka ze świetnie dopieszczonymi solówkami "Cichego". Sekcja rytmiczna: perkusja "Adasia" i bas Roberta podrywają ludzi do przedniej zabawy. Od momentu założenia do chwili obecnej zespół wykonał ogromną prace nad komponowaniem muzyki oraz ukształtowaniem swojego brzmienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE