Reklama

13. rocznica śmierci Jana Pawła II. Czuwanie...

Opublikowano:
Autor:

13. rocznica śmierci Jana Pawła II. Czuwanie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek wieczorem przy pomniku Jana Pawła II odbywało się czuwanie w 13. rocznicę śmierci papieża.

W poniedziałek wieczorem przy pomniku Jana Pawła II odbywało się czuwanie w 13. rocznicę śmierci papieża. 

Hasłem tegorocznych obchodów były słowa wypowiedziane podczas Mszy świętej inaugurującej pontyfikat papieża Polaka - "Nie lękajcie się". Papież zmarł w sobotę 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37.

Jak podaje Polsatnews, już kilkadziesiąt minut po tym, gdy media zaczęły podawać pilne wiadomości o bardzo złym stanie Jana Pawła II, na placu Świętego Piotra zaczęli gromadzić się ludzie. Z każdą godziną było ich coraz więcej. I modlili się bez przerwy dzień i noc. Niezwłocznie też w drogę do Rzymu wyruszyło wielu kardynałów z odległych stron świata. W Polsce i w wielu krajach rozpoczęły się zbiorowe modlitwy za papieża.

Wiadomość o śmierci papieża ogłosił 100 tysiącom modlących się ludzi arcybiskup Leonardo Sandri słowami: "Najdrożsi bracia i siostry, o godzinie 21.37 nasz najukochańszy Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca". Zmarł po prawie 27 latach pontyfikatu w wigilię święta Miłosierdzia Bożego, które sam ustanowił w 2000 roku, kanonizując jego orędowniczkę, siostrę Faustynę Kowalską.

W niedzielę na mszy żałobnej odprawionej przez kardynała Angelo Sodano, zgromadziło się 200 tysięcy osób. W poniedziałek 4 kwietnia po uroczystej procesji z kaplicy w Pałacu Apostolskim wystawiono ciało papieża w bazylice watykańskiej. Hołd oddało mu około 2 milionów ludzi. Na wejście do bazyliki czekali dzień i noc, niektórzy po kilkanaście godzin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE