Reklama

1,3 mln zł wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

1,3 mln zł wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek zostały podpisane umowy na realizację projektu wartego blisko 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie z unii wyniesie ponad 1,3 mln zł.

W piątek zostały podpisane umowy na realizację projektu wartego blisko 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie z unii wyniesie ponad 1,3 mln zł. 

 "SmartCare - organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK" realizowany będzie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie oraz Stowarzyszenie Sensowni.

- To ważny projekt, bo trafia do osób niepełnosprawnych z Płocka – mówił podczas piątkowej konferencji prezydent Andrzej Nowakowski. – Będziemy mogli lepiej wspierać niesamodzielnych mieszkańców i ich opiekunów. Warto też jednocześnie podkreślić, że nasze miasto jest jednym z liderów w pozyskiwaniu środków unijnych na Mazowszu.

Unijne dofinansowanie przeznaczone na rodzinne systemy opieki, świadczone na poziomie lokalnych społeczności, przynoszą lepsze rezultaty dla korzystających osób, podkreślał podczas podpisywania umowy Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

- To jedenasta umowa, którą podpisujemy z Europejskiego Funduszu Społecznego i blisko 10 mln zł przekazanych środków w tym obszarze – mówił Mariusz Frankowski. - Łącznie Płock pozyskał z Unii Europejskiej prawie 180 mln zł na różne inwestycje. Cieszę się, że nie tylko infrastruktura, ale i projekty miękkie są w centrum państwa zainteresowań.

Dofinansowanie zostanie przeznaczona na organizację usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Dzięki temu uda się zapobiec odizolowaniu od własnego środowiska, rodziny czy sąsiadów. Kolejne wsparcie obejmie usługi medyczne i rehabilitacyjne. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z usług fizjoterapeuty, porad psychologa i psychiatry, dogoterapii lub terapii społecznej. 

Projekt ma również wpłynąć na zwiększenie szans na rynku pracy. Osoby, które obecnie przebywają w Domu Pomocy Społecznej, będą miały szansę na usamodzielnienie. Otrzymają pomoc asystenta osobistego.

To nie koniec pozytywnych wiadomości - dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych zapewnił, że Płock jest coraz bliżej pozyskania unijnych środków na remont nabrzeża. Prawdopodobnie jeszcze w wakacje zostanie podpisana umowa w tej sprawie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE