Reklama

11 pijanych kierowców na majówce

Opublikowano:
Autor:

11 pijanych kierowców na majówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zero wypadków, kilkadziesiąt kolizji, 11 pijanych kierujących - to bilans tegorocznej majówki. Zdecydowanie mniej bezpiecznie było na drogach województwa.

Zero wypadków, kilkadziesiąt kolizji, 11 pijanych kierujących - to bilans tegorocznej majówki. Zdecydowanie mniej bezpiecznie było na drogach województwa.

Płocka policja ocenia miniony weekend majowy jako bardzo bezpieczny - jak poinformował rzecznik płockiej komendy Krzysztof Piasek, przez kilka minionych dni nie wydarzył się ani jeden wypadek drogowy. Doszło jedynie do 35 niegroźnych kolizji (23 na ulicach Płocka, a reszta w powiecie). Niestety, bilans znów psuje liczba pijanych kierowców - Krzysztof Piasek podaje, że łącznie zatrzymano 11 prowadzących pojazdy na podwójnym gazie - sześciu kierowców samochodów, czterech pijanych rowerzystów i motorowerzystę. To zdecydowanie mniej niż w zeszłym roku, gdy policja zatrzymała 33 pijanych kierowców. 

-  Jedenastu nietrzeźwych kierujących, którzy zostali zatrzymani przez policję na drogach w Płocku i powiecie, to o 11 osób za dużo - podkreśla oficer prasowy i apeluje o zdecydowany sprzeciw całego społeczeństwa wobec pijanych za kółkiem. - Nietrzeźwy za kierownicą jadącego samochodu, to potencjalny sprawca śmierci - swojej lub innego uczestnika ruchu drogowego - ostrzega Krzysztof Piasek. - Wielu z nich wsiadało za kierownicę tylko dlatego, że nikt ze znajomych czy też rodziny zdecydowanie im tego nie zabronił. W wielu przypadkach możemy zapobiec tragedii na drodze spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego.

Zdecydowanie mniej bezpiecznie było w województwie - na drogach garnizonu mazowieckiego policja zatrzymała 229 pijanych kierowców. Doszło do 32 wypadków, w których cztery osoby zginęły, a 44 zostały ranne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE