Reklama

100 miejsc pracy w powiecie płockim. Na razie staż

Opublikowano:
Autor:

100 miejsc pracy w powiecie płockim. Na razie staż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Urząd Pracy w Płocku ogłosił nabór wniosków na organizację 100 miejsc odbywania stażu dla osób bezrobotnych z powiatu płockiego ziemskiego. Wnioski można składać od 16 czerwca.

Powiatowy Urząd Pracy w Płocku ogłosił nabór wniosków na organizację 100 miejsc odbywania stażu dla osób bezrobotnych z powiatu płockiego ziemskiego. Wnioski można składać od 16 czerwca.

Sytuacja na rynku pracy w Płocku i powiecie w ostatnich latach znacznie się poprawiła, ale wciąż jest wiele osób bez posady. Na dodatek bardzo negatywny wpływ na rynek pracy ma pandemia koronawirusa i potężne zawirowania w polskiej gospodarce, skutkujące często zwolnieniami. 

Dlatego cenne jest każde nowe miejsce pracy, a także programy stażowe, będące dla bezrobotnych szansą na pokazanie własnej wartości i możliwości, a w efekcie - szansą na otrzymanie umowy o pracę już po zakończeniu stażu. 

Taka szansa pojawia się w powiecie płockim. Starosta, za pośrednictwem PUP, 8 czerwca ogłosił nabór wniosków na organizację 100 miejsc odbywania stażu dla osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie płockim" współfinansowanego przez UE. Dla kogo jest ta oferta?

- O zorganizowanie stażu mogą ubiegać się pracodawcy, rolnicze spółdzielnie produkcyjne lub pełnoletnie osoby fizyczne, zamieszkujące i prowadzące na terytorium RP, osobiście i na własny rachunek, działalność w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, w tym ogrodniczej, sadowniczej, pszczelarskiej i rybnej, w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym obejmującym obszar użytków rolnych o powierzchni przekraczającej 2  ha przeliczeniowe lub prowadzącej dział specjalny produkcji rolnej - wyliczają w PUP.

Co ważne, grupę docelową projektu stanowią osoby w wieku 18-29 lat bez pracy, zarejestrowane w PUP w Płocku jako bezrobotne, spośród których co najmniej 60 proc. stanowią osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu. Priorytetowo traktowane będą osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, tj. osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne i osoby o niskich kwalifikacjach. Staż musi trwać minimum trzy miesiące.

Wnioski należy składać w siedzibie PUP, ul. Kostrogaj 1, 09-402 Płock, od 16 czerwca br. w godz, 8-15. Szczegółowe informacje: PUP, tel. 24/267-46-73.

W 2019 roku zaktywizowano w ramach:
- prac interwencyjnych – 76 osób,
- robót publicznych – 138 osób,
- jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej - 88 osób,
- utworzenia lub doposażenia stanowiska pracy - 19 osób (w tym 8 w ramach środków PFRON),
- refundacji części kosztów zatrudnienia bezrobotnych do 30 roku życia - 17 osób,
- bonu na zasiedlenie – 22 osoby,
- prac społecznie użytecznych - 91 osób,
- stażu – 487 osób,
- szkolenia – 133 osoby, w tym 40 w ramach bonu szkoleniowego.

W końcu 2019 r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 10,2 proc., a w końcu kwietnia 2020 r. - 11,1 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE