Reklama

10 szkół podstawowych zyskało sprzęt do pracowni chemicznych i fizycznych

Opublikowano:
Autor:

10 szkół podstawowych zyskało sprzęt do pracowni chemicznych i fizycznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Reforma edukacji wymusiła na szkołach podstawowych utworzenie m.in. pracowni chemicznych, a ich wyposażenie to dość kosztowna inwestycja. PKN ORLEN wyłożył pieniądze na sprzęt dla 10 płockich szkół podstawowych, a koszt przedsięwzięcia to blisko 240 tys. złotych.

Reforma edukacji wymusiła na szkołach podstawowych utworzenie m.in. pracowni chemicznych, a ich wyposażenie to dość kosztowna inwestycja. PKN ORLEN wyłożył pieniądze na sprzęt dla 10 płockich szkół podstawowych, a koszt przedsięwzięcia to blisko 240 tys. złotych. 

W zeszłym roku ORLEN zainicjował Program Edukacyjny, w ramach którego finansuje pomoce dydaktyczne dla szkół. W ramach tego programu szkoły dostały sprzęt wart ok. 400 tys. złotych. Oficjalnie sprzęt przekazano w Szkole Podstawowej nr 3 podczas Szkolnego Festiwalu Nauki.

- Reforma oświaty wymusiła stworzenie w szkołach podstawowych specjalistycznych pracowni  - mówił zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski. – Tym bardziej dziękujemy za tę inicjatywę i dar.

- PKN ORLEN od wielu lat angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. To dla nas oczywiste i naturalne działanie, ponieważ Koncern jest członkiem lokalnej społeczności. Szczególną uwagę przywiązujemy do edukacji dzieci i młodzieży. Dlatego po zakupie w ubiegłym roku sprzętu dydaktycznego dla sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych, podjęliśmy decyzję o doposażeniu pracowni fizycznych i chemicznych w szkołach podstawowych  - mówi Agata Pniewska, Zastępca Dyrektora Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

Dofinansowanie otrzymały wszystkie szkoły podstawowe, które zgłosiły się do programu. Pieniądze trafiły do szkół nr:  2, 3, 5, 11, 12, 14, 17, 18, 21 i 22.

Podczas uroczystego spotkania poświęconego Programowi Edukacyjnemu uczniowie, pod okiem swoich opiekunów, zaprezentowali doświadczenia z fizyki i chemii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE