Reklama

Reklama

10 mln zł wsparcia na mazowiecką bazę sportową. Rusza kolejny projekt samorządu województwa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PortalPlock

10 mln zł wsparcia na mazowiecką bazę sportową. Rusza kolejny projekt samorządu województwa - Zdjęcie główne

foto PortalPlock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa nabór do tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Do 22 marca można składać wnioski do programu, w ramach którego do rozdysponowania jest 10 mln złotych.

Reklama

To właśnie w ramach tego projektu powstało boisko do gry w piłkę ręczną przy Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku czy zrealizowano strefę workout przy Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie. 

Jak przypominają w samorządzie Mazowsza, do tej pory, dzięki realizacji tego programu, w całym regionie powstało lub zostało wyremontowanych 289 obiektów sportowych. 

– Zainteresowanie jest naprawdę imponujące – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Tylko w ubiegłym roku wpłynęło do nas 235 wniosków, a ich wartość była trzykrotnie wyższa niż kwota, jaką przeznaczyliśmy na realizację tego programu. Taka aktywność samorządów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych motywuje nas do działania. Dlatego programy wsparcia są już stałą pozycją w naszym budżecie – dodał.

To program skierowany do samorządów lokalnych. O pomoc finansową mogą ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Wsparcie można przeznaczyć nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także na modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in. hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk. Ważne by każdy obiekt zgłoszony do programu służył masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz był ogólnodostępny.

W tegorocznej edycji do rozdysponowania jest 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie może przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd może złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

- Wszyscy wiemy, że budżety gmin i powiatów nie są z gumy. Dlatego też często nie udaje się zrealizować budowy takich obiektów, a to potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców inwestycje – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk. - Rozwiązaniem w takich sytuacjach są właśnie takie programy wsparcia – przekonywał.

Nabór wniosków trwa do 22 marca. Szczegółowe informacje na temat naboru dostępne są na stronie internetowej mazovia.pl. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy