Reklama

Zwycięzcy PGNiG Kocham Ręczną na Orliku będą trenować w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Zwycięzcy PGNiG Kocham Ręczną na Orliku będą trenować w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Osiem najlepszych zespołów z Polski uczestniczy w specjalnych sportowych campach, które stanowią nagrodę za zdobycie najwyższych miejsc. Ich trenerami w Pucku i Płocku, gdzie odbywają się zgrupowania, są reprezentanci Polski – Arek Moryto i Jan Czuwara oraz Michał Daszek i Przemysław Krajewski.

Osiem najlepszych zespołów z Polski uczestniczy w specjalnych sportowych campach, które stanowią nagrodę za zdobycie najwyższych miejsc. Ich trenerami w Pucku i Płocku, gdzie odbywają się zgrupowania, są reprezentanci Polski – Arek Moryto i Jan Czuwara oraz Michał Daszek i Przemysław Krajewski.

Wielki finał zmagań o miano najlepszych dziecięcych szczypiornistów w Polsce zakończył się ponad miesiąc temu w Kaliszu. Mistrzami okazały się ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego wśród dziewcząt i opolskiego wśród chłopców. Teraz czeka ich zasłużona nagroda. 

Pobyt w Płocku rozpoczęła oficjalna ceremonia otwarcia zgrupowania połączona z wręczeniem powołań do kadry Akademii Młodych Orłów, które wręczali Robert Czwartek, dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Płocka, Dariusz Tyburski dyrektor Zespołu Szkół Technicznych nr 70 w Płocku oraz Przemysław Krajewski, który z roli reprezentanta naszego kraju w piłce ręcznej zamienił się w selekcjonera młodych piłkarzy. Każdy powołany otrzymał również sprzęt sportowy znakowany logo projektu PGNiG Kocham Ręczną na Orliku.

- Za nami finały rozgrywek PGNiG Kocham Ręczną na Orliku i za chwilę najlepsi zawodnicy będą mogli cieszyć się udziałem w obozach sportowych. Mamy nadzieję, że wakacje będą dla dzieci niezapomniane - powiedziała Agata Samcik, dyrektor Departamentu Public Relations PGNiG SA. - Jeszcze raz bardzo gratulujemy wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju, a w szczególności zwycięzcom i życzymy dobrej zabawy podczas wakacyjnych zajęć sportowych. 

Jak podkreślał Łukasz Strzelecki, prezes zarządu Fundacji Orły Sportu, najlepsi młodzi szczypiorniści wprost nie mogli doczekać się swojego zgrupowania, które stanowi dla nich pierwsze spotkanie z profesjonalną piłką ręczną i daje wiele możliwości sprawdzenia swoich sportowych umiejętności. Pierwsze spotkanie z reprezentantami Polski odbyło się w terminie 2-8 lipca nad morzem, kolejne właśnie w dniach 16-22 lipca w Płocku. Na ponad 30 osobową grupę czeka tu wiele atrakcji - turnieje piłki ręcznej na hali oraz na piasku w postaci beach handballu, wykłady dotyczące zdrowego odżywiania, zajęcia specjalistyczne z piłki ręcznej, wycieczki i zwiedzanie Płocka oraz zajęcia medialne, podczas których zadaniem dla zawodników będzie udzielenie wywiadu przed kamerą.

Następnie przed młodymi piłkarzami ręcznymi pozostanie już tylko ostatni etap - wielka lekcja WF szczypiorniaka, która odbędzie się w Warszawie 21 września 2018 roku.

Projekt PGNiG Kocham Ręczną na Orliku realizowany jest przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz PGNiG Superligi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE