Zwycięstwo na zakończenie jesieni [FOTO]

Zwycięstwo na zakończenie jesieni [FOTO] - Zdjęcie główne

SportSMS ZPRP Płock wygrał swój ostatni mecz w rundzie jesiennej i udanie zakończył rok. Płocczanki, podbudowane ostatnim wyjazdowym zwycięstwem nad liderem, po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały MKS Słupię Słupsk.

Podopieczne Marka Jagodzińskiego, kilka dni temu sprawiły niemałą sensację pokonując jednego z głównych kandydatów do awansu SPR Olkusz. Dziewczyny równie dobrze chciały zakończyć rok zmagań i w ostatnim meczu im się to udało, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany. Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał remis po 10. Żadna z drużyn nie wychodziła na większe niż jednobramkowe prowadzenie.

Dopiero w końcówce spotkania przyjezdne wykorzystały kilka błędów SMS’u i odskoczyły na 14:17. Od 14. do 26. minuty płocczanki bardzo źle radziły sobie w ataku, rzucała tylko jedna zawodnika, Aleksandra Rosiak, która zdobyła w tym czasie 7 bramek z rzędu dla swojego zespołu. Ostatecznie Słupia zakończyła pierwszą połową z 3 punktową zaliczką.

Tuż po przerwie gospodynie ruszył do odrabiania strat. W 42. minucie, po trafieniu Klaudii Cygan, szczypiornistki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wyrównały stan rywalizacji na 23:23. Kolejne trafienia, tym razem Sanderkiewicz i Maciejewskiej, wyprowadziły podopieczne Jagodzińskiego na dwubramkowe prowadzenie, którego dziewczyny nie oddały już do końca spotkania.

Na 9. minut przed końcem, Słupia miała szansę na doprowadzenie do remisu, jednak błąd w ataku zniweczył te plany. Bramkami odpowiedziały gospodynie i ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem SMS’u 33:30.

Po rundzie jesiennej SMS zajmuje 4. miejsce w tabeli I ligi tracąc tylko punkt do wicelidera. Esemesiarki kończą rok z dorobkiem 5 zwycięstw, 3 porażek i 1 remisu.

SMS ZPRP Płock - Słupia Słupsk 33:30 (16:19)

SMS ZPRP: Karolina Kuszka, Kamila Olejniczak - Izabela Maciejewska 1, Zuzanna Gajewska, Marlena Urbańska, Adrianna Warda, Klaudia Cygan 9, Żaneta Lipok 2, Aneta Szczechowicz 1, Natalia Nosek 8, Klaudia Grabińska, Aleksandra Rosiak 8, Żaneta Senderkiewicz 4.

Słupia: Iwona Łoś - Anna Ilska 7, Marcelina Budnicka 2, Dominika Wiśniewska, Natalia Borowska 3, Katarzyna Cieśla 8, Klaudia Domaros, Agnieszka Łazańska 9, Małgorzata Bogacka, Aleksandra Porębska, Aleksandra Lisiecka