Zwycięstwo i porażka Wisły. Prezentacja w amfiteatrze [FOTO]

Zwycięstwo i porażka Wisły. Prezentacja w amfiteatrze [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPorażka 1:4 z Rakowem Częstochowa i wygrana 3:1 z Olimpią Grudziądz – to weekendowy bilans sparingów piłkarzy Wisły Płock. Oficjalna prezentacja zespołu odbędzie się 19 lipca w amfiteatrze.

W sobotnie przedpołudnie płocczanie zagrali w Warszawie z tegorocznym beniaminkiem ekstraklasy – Rakowem Częstochowa. W pierwszej połowie spotkania na stadionie Ursusa padła jedna bramka: zdobył ją dla Rakowa Sebastian Musiolik. W drugiej odsłonie mocnym uderzeniem do remisu doprowadził Ricardinho.

Niestety, końcówka meczu należała wyraźnie do ekipy z Częstochowy. W ciągu 12 minut Raków zdobył trzy bramki (Felicio Brown Forbes oraz dwie Maciej Domański) i wygrał z Nafciarzami 4:1.

Wisła wystąpiła w składzie:: Bartłomiej Żynel - Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Jarosław Fojut (60. Riccardo Grym), Patryk Stępiński - Alen Stevanović, Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Ricardinho, Giorgi Merebaszwili - Oskar Zawada.

Podopiecznym trenera Leszka Ojrzyńskiego – choć w zupełnie innym składzie – lepiej poszło dzień wcześniej w Płocku. Nafciarze wygrali z beniaminkiem pierwszej ligi Olimpią Grudziądz 3:1 (2:0). Bramki dla Nafciarzy zdobyli w pierwszej połowie Damian Rasak i Titas Milašius. Na 3:0 w drugiej części gry podwyższył Mateusz Bochnak, a kwadrans przed końcem gola dla gości strzelił Robert Ziętarski.

Do rozpoczęcia sezonu zostało już tylko kilkanaście dni, kolejny sparing - 12 lipca z GKS Tychy. Płocczanie zainaugurują rozgrywki meczem na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze (poniedziałek 22 lipca, godz. 18).

Nieco wcześniej, w piątek 19 lipca o godz. 19.47 klub zaprasza kibiców do amfiteatru. Tam właśnie zaplanowano uroczystą prezentację mocno zmienionej drużyny Wisły Płock. W gronie niebiesko-biało-niebieskich pojawili się Jarosław Fojut z Pogoni Szczecin, Jakub Rzeźniczak z Karabachu Agdam, Olaf Nowak z Zagłębia Lubin, Piotr Tomasik z Lecha Poznań, Jakub Wrąbel ze Śląska Wrocław oraz Damian Michalski z GKS Bełchatów. Z wypożyczenia wrócili Maciej Spychała i Hubert Adamczyk.

W amfiteatrze można będzie więc zobaczyć wiele nowych twarzy w barwach płockiej ekipy, porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie, a także kupić klubowy gadżet lub bilet na mecz z Górnikiem Zabrze.