Reklama

Zmiana w bramce. Jest nowa zawodniczka

Opublikowano:
Autor:

Zmiana w bramce. Jest nowa zawodniczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dorota Dobrowolska, pierwsza bramkarka Jutrzenki, po trzech sezonach spędzonych w Płocku odchodzi z klubu. Jej miejsce zajmie Aneta Chodań z AZS AWFiS Łączpol Gdańsk, absolwentka płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Dorota Dobrowolska, pierwsza bramkarka Jutrzenki, po trzech sezonach spędzonych w Płocku odchodzi z klubu. Jej miejsce zajmie Aneta Chodań z AZS AWFiS Łączpol Gdańsk, absolwentka płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Potwierdziły się nasze przypuszczenia, o których pisaliśmy w poprzednim miesiącu. Po spadku piłkarek ręcznych MMKS Jutrzenka do II ligi Dorota Dobrowolska postanowiła zmienić klub. Prawdopodobnie zasili szeregi Łączpolu Gdańsk, choć na razie to tylko nieoficjalnie informacje. Sama zawodniczka nie potwierdza tych doniesień. - Przygotowuję się do nowego sezonu, a czy skutecznie, okaże się w jego trakcie - mówi nam Dorota Dobrowolska. - W jakim klubie by to nie było, będę się starała z całego serca. Na pewno nie zagram w Jutrzence, ponieważ chcę mieć możliwość dalszego rozwoju sportowego.

Kibicom Jutrzenki zapewne będzie brakowało charakterystycznych głośnych okrzyków (m.in. „Łapyyy!”), za pomocą których bramkarka kierowała poczynaniami formacji obronnej. Dobrowolska przyszła do Płocka z Warszawy przed trzema sezonami i w drużynie prowadzonej przez Jarosława Stawickiego stale podnosiła swoje umiejętności pod okiem Jarosława Krzemińskiego, trenera bramkarek, a od niedawna pierwszego szkoleniowca Jutrzenki.

W miejsce pierwszej bramkarki do zespołu przyjdzie Aneta Chodań, 20-letnia absolwentka płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Siedemdziesiątce i wielokrotna reprezentantka młodzieżowej reprezentacji Polski. W drużynie Andrzeja Marszałka bramkarka była wiodącą zawodniczką na swojej pozycji. Szczypiornistka po ukończeniu SMS została ściągnięta do AZS AWFiS Łączpolu Gdańsk. Teraz, po roku, wraca do Płocka.

- Jutrzenka dała mi drugą szansę, której nie mogę zmarnować - mówi Aneta Chodań. - Chcę się odbudować w klubie, który od jakiegoś czasu stał mi się bliski, ponieważ często odwiedzałam halę w Szkole Podstawowej nr 16 i oglądałam poczynania dziewczyn. Nowy zarząd daje wiele nadziei na przyszłość, dlatego postanowiłam wraz z koleżankami podjąć rękawicę i walczyć o lepszą przyszłość kobiecej piłki ręcznej w Płocku.

Nowa bramkarka jest drugą zawodniczką po Katarzynie Homonickiej, która zasila szeregi Jutrzenki po ukończeniu SMS. Na swojej pozycji będzie rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie z doświadczoną Martą Pietrzak. 

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE