Reklama

Zgrupowanie kadry 98 z płockimi akcentami

Opublikowano:
Autor:

Zgrupowanie kadry 98 z płockimi akcentami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Aż 40 16-letnich graczy wzięło udział w pierwszym, historycznym zgrupowaniu reprezentacji Polski w piłce ręcznej rocznika 1998. Zajęcia prowadzili Dariusz Tomaszewski oraz związany na co dzień z SKF Wisła Płock.

Aż 40 16-letnich graczy wzięło udział w pierwszym, historycznym zgrupowaniu reprezentacji Polski w piłce ręcznej rocznika 1998. Zajęcia prowadzili Dariusz Tomaszewski oraz związany na co dzień z SKF Wisła Płock.

Wśród graczy powołanych na obóz w Giżycku znalazło się czterech płocczan. Miłosz Kujawa, Krystian Wołowiec, Aleks Olkowski oraz Karol Kisiel na co dzień trenują z SKF-em Wisła Płock. Poza nimi powołania na historyczne (bo pierwsze) zgrupowanie szesnastolatków otrzymali również: Aleksander Darczuk, Damian Bałdys, Patryk Mauer i Dawid Ferens (UKS Dziewiątka Legnica), Kacper Antosik i Jakub Winiarski (CHKS Łódź), Bartosz Żurawski i Paweł Kwiatkowski (UKS Conrad Gdańsk), Emil Wiejek (KS Azoty Puławy) i Piotr Górnik KS Azoty Puławy), Marek Nehrebecki (KS Czuwaj Przemyśl), Piotr Jarosiewicz i Tomasz Makowski (UKPR Agrykola Warszawa), Dawid Krysiak i Kacper Kowalski (MKS Kusy Szczecin), Szymon Skowron, Jakub Bulski, Łukasz Telka i Karol Lasocki (KS Vive Targi Kielce), Paweł Kowalczyk i Jakub Orpik (UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka), Eryk Napieralski i Ryszard Landzwojczak (MKS Tęcza Kościan), Grzegorz Hubka (SPR Wisła Sandomierz), Olgierd Piaskowski i Piotr Kołtunowicz (KS Start Konin), Alan Guziewicz i Paweł Rynk (MTS Kwidzyn), Aleks Jączyński (MKS Sambor Tczew), Michał Wiewiórski (WKS Śląsk Wrocław), Paweł Dutkowski (WKS Śląsk Wrocław), Oskar Zastawny (UKS Royal Wilanów), Konrad Koselski (MKS Zagłębie Lubin), Adrian Chełmiński (UKS Nike Ciechanów), Michał Rogalski (KS Unia Lublin) oraz Patryk Buluk (UKS Jedynka Morąg).

Kiedy okazało się, że z różnych powodów na obozie brakuje Marka Nehrebeckiego i Michała Rogalskiego, w ich miejsce pojawili się rezerwowi – Hubert Łukawski (Wisła Sandomierz) i Maciej Zarzycki (Unia Lublin). Kadrę szkoleniową trenerzy Dariusz Tomaszewski i Michał Skórski, trener-asystent Tomasz Błaszkiewicz, Krzysztof Mysera (fizjoterapeuta) oraz statystyk Szymon Adamczyk.

Konsultacja rozpoczęła się od badań lekarskim w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. A po przyjeździe do COS-u Giżycko młodzi gracze podzieleni zostali na dwie grupy po 20 osób. Każda z nich trenowała dwa razy dziennie po dwie godziny. A wieczorem dochodziła do tego jeszcze godzina zajęć teoretycznych poświęconych organizacji gry.

Młodzi kadrowicze zagrali dwa mecze kontrolne z SKF-em Wisła Płock (1997 i młodsi), a także ze Szczypiorniakiem Olsztyn (1996-1998) i MTS-em Giżycko (1996). Każdy ze sparingów trwał 3x30 minut.

– W tych test-meczach podzieliliśmy chłopaków na dwie drużyny – powiedział trener Dariusz Tomaszewski. – Naszą uwagę zwrócił jeden zawodnik z ośrodka w Płocku, który wkrótce powinien dostać od nas szansę zaprezentowania się na kadrze.

Trenerzy Michał Skórski i Dariusz Tomaszewski przyznali, że z grupy, która pojawiła się w Giżycku, 30 młodych graczy potwierdziło swoje reprezentacyjne aspiracje. Pozostała dziesiątka pozostanie pod obserwacją szkoleniowców. Wiele zależeć będzie od tego, jak rozwiną się ich młode organizmy. Niebawem w kadrze próbowani mogą być również zawodnicy z rocznika 1999.

Kolejne zgrupowanie kadry szesnastolatków odbędzie się w Gdańsku 9-12 marca. Przejdą badania wydolnościowe i zagrają kontrolne spotkanie z miejscowym SMS (rocznik 1997). W sierpniu na Węgrzech odbędzie się z udziałem reprezentacji Polski tradycyjny Turniej Nadziei Olimpijskich.

Fot. Archiwum COS Giżycko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE