Zabójczy początek. Mamy trzy punkty[FOTO]

Zabójczy początek. Mamy trzy punkty[FOTO] - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Wisły nie zwalniają tempa w drodze do upragnionego celu jakim jest awans do ekstraklasy. W Legnicy ustalili wynik już po ośmiu minutach. Zwycięstwo nad Miedzią było czternastym z rzędu wyjazdowym spotkaniem nafciarzy bez porażki.

Wisła rozpoczęła mecz doskonale. Już w 4. minucie sędzia Mateusz Złotnicki podyktował rzut karny za faul na wbiegającym w pole karne Piotrze Darmochwale. Na prowadzenie wyprowadził nafciarzy Krzysztof Janus, który mocnym strzałem z jedenastego metra nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Dawidowi Smudze.

Raptem cztery minuty po wznowieniu gry przez podrażnionych gospodarzy Wisła zadała kolejny cios. Tym razem wracający do składu Mikołaj Lebedyński popisał się snajperskim instynktem i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cezarego Stefańczyka.

Zamroczeni zawodnicy Janusza Kudyby rzucili się do odrabiania strat. Kilka groźnych sytuacji podbramkowych nie znalazło jednak przełożenia na wynik. Piłka po strzałach gospodarzy lądowała zaledwie na trybunach, bądź ich zapędy niweczył bardzo dobrze dysponowany Seweryn Kiełpin. Zespół z Legnicy uderzał głową w mur. Nafciarze tymczasem kontrolowali przebieg meczu, mądrze rozprowadzali piłkę w defensywie i stwarzali sobie sytuacje po szybkich kontratakach. Tym samym podopieczni Marcina Kaczmarka wywieźli z Legnicy trzy cenne punkty i podtrzymali znakomitą serię meczów bez porażki.

Na konferencji prasowej szkoleniowiec płocczan nie krył zadowolenia z postawy swojego zespołu. Miłe słowa padły też z ust trenera Kudyby, którzy życzył naszemu zespołowi awansu do ekstraklasy. Wisła zrobiła kolejny milowy krok w drodze na piłkarskie salony, jednak już za tydzień (16 maja, godz. 17:45) w hicie kolejki trudniejszy test – na Łukasiewicza 34 zawita Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Miedź Legnica - Wisła Płock 0:2 (0:2)

Bramki: Krzysztof Janus (4' -  rzut karny), Mikołaj Lebedyński (8')

Miedź: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak,  Kevin Lafrance, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka - Wojciech Łobodziński,  Radosław Bartoszewicz (41' Yannick Kakoko), Adrian Cierpka (88'  Kamil Zieliński), Tadas Labukas (72'  Adam Wasilewski), Marcin Garuch -  Mateusz Szczepaniak.

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński,  Marko Radić,  Patryk Stępiński - Krzysztof Janus (87' Maciej Kostrzewa), Jacek Góralski, Piotr Wlazło, Dimitar Iliev (76' Piotr Ruszkul), Piotr Darmochwał - Mikołaj Lebedyński (65' Marcin Krzywicki).