Reklama

Xavier Sabate i Michał Daszek na dłużej w SPR Wiśle Płock

Opublikowano:
Autor:

Xavier Sabate i Michał Daszek na dłużej w SPR Wiśle Płock  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zarząd SPR Wisły Płock zdecydował się przedłużyć umowy trenera Xaviera Sabate i Michała Daszka. Hiszpański szkoleniowiec związał się z wicemistrzami Polski kontraktem do czerwca 2021 roku, skrzydłowy zaś aż do 2024 roku.

Zarząd SPR Wisły Płock zdecydował się przedłużyć umowy trenera Xaviera Sabate i Michała Daszka. Hiszpański szkoleniowiec związał się z wicemistrzami Polski kontraktem do czerwca 2021 roku, skrzydłowy zaś aż do 2024 roku. 

Projekt pod tytułem "Orlen Wisła Płock" zmierza w dobrym kierunku, czego najlepszym przykładem jest ostatnie zwycięstwo z PGE Vive Kielce. Nic więc dziwnego, że kapitan okrętu został nagrodzony - w tym przypadku nowym kontraktem. Xavier Sabate zostanie w Płocku przynajmniej do końca czerwca 2021 roku. 

- Dziękuję za zaufanie. Myślę, że dobrze pracujemy i będziemy to kontynuować. Wisła Płock to bardzo realny projekt. Jestem też bardzo zadowolony, że taki zawodnik jak Michał Daszek został z nami, mimo iż miał inne propozycje - mówił na konferencji prasowej Xavier Sabate. 

Z kolei kapitan Wisły przedłużył kontrakt aż do 2024 roku, choć poprzednia umowa wygasała dopiero 2021. 

- Bardzo cieszę się, że zostaję na dłużej. Takie rozmowy nigdy nie są łatwe, ale cieszę się, że szybko doszliśmy do porozumienia. Mamy fajny projekt, ale dużo pracy jeszcze przed nami. Wierzę jednak, że kolejne sezony będą tylko lepsze. W Płocku czuję się świetnie, więc długo się nie wahałem - mówił z kolei Michał Daszek, choć nie ujawnił, skąd pochodziły propozycje. 

Jak zapewniał prezes Robert Czwartek, pokonanie PGE Vive Kielce nie miało wpływu na decyzję o przedłużeniu współpracy z trenerem Sabate. 

- Z trenerem Sabate realizujemy długofalowy projekt pod tytułem "strategia rozwoju SPR Wisły Płock do 2023 roku". Wspólnie z trenerem zrobiliśmy plan sportowy, a na bazie tego cały szereg wzmocnień okołoprojektowych, aby ten cel mógł zostać zrealizowany. Przyglądając się pracy Xaviego od lutego doszedłem do wniosku, że warto obdarzyć go zaufaniem, poświęcić mu czas, zaangażowanie i finanse naszego klubu, zawierając z nim kolejny kontrakt. Wynik meczu z PGE Vive Kielce nie był motywem do podpisania kontraktu. Rozmawialiśmy już dużo wcześniej - zapewniał prezes. 

Szkoleniowiec zapewnia, że w Płocku czuje się świetnie, choć dopiero niedawno zaczął poznawać miasto. Obiecał też nauczyć się języka polskiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE