Wysokogórskie srebro dla biegacza z Płocka

Wysokogórskie srebro dla biegacza z Płocka - Zdjęcie główne

SportEdmund Stańczak reprezentujący na co dzień barwy TKKF-u Płock został wicemistrzem Polski w biegach wysokogórskich skyrunningu w kategorii weteranów.

Edmund Stańczak najpierw wystartował w Zakopanem w Biegu im. hr. Władysława Zamoyskiego, którego dziesięciokilometrowa trasa wiodła z Palenica Białczańskiej do Morskiego Oka. W stawce 212 zawodników płocczanin zajął 46. miejsce w kategorii open i drugie w kategorii M-60.

Kolejnym górskim występem Edmunda Stańczaka był start w szóstej edycji biegu im. dh. Franciszka Marudy, taktowanym jednocześnie jako drugie Mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich skyrunningu. Trasa ekstremalnie trudnego biegu liczyła 26 km i biegła Przełęcz Karb (1853 m n. p. m), Przełęcz Świnicką (2051 m n. p. m.) i Kasprowy Wierch. Suma podbiegów wynosiła 1753 m.

Edward Stańczak uzyskał czas 3.45,13 godziny i został wicemistrzem Polski w kategorii weteranów. W kategorii open został sklasyfikowany na 157. pozycji. Marcin Stańczak zajął 35. miejsce w kategorii open i 29. w rywalizacji seniorów. Jego czas to 2.59,16 godz.

W czasie, gdy Edward Stańczak i Marcin Stańczak mierzyli się z górami, pięciu biegaczy TKKF-u wystartowało w Mistrzostwach Polski Weteranów w półmaratonie, które zostały rozegrane w Murowanej Goślinie koło Poznania. W imprezie wzięło udział prawie 400 uczestników.

W kategorii open najwyżej, bo na 69. miejscu sklasyfikowany został Darek Łomnicki. Czas 1.31,33 godz. dał mu 14. lokatę w kategorii M-45. Krzysztof Waszkiewicz dobiegł do mety w 1.35,50 godz. Zajął 110 lokatę w open i dziesiątą w M-55.

Bogdan Makowski z czasem, 1.49,41 godz. uplasował się na 239. pozycji w open i na 23. w kat wiekowej M-55.

Henryk Owczarski uzyskał czas 2.52,23 godz, co dało mu 265. miejsce w open i 14. a kategorii M-. Zbigniew Wernikiewicz był 277. w open z wynikiem 1.54.03 godz. i 28. miejsce w open.