Wyrównany mecz Nafciarzy. Skrzydła zrobiły różnicę [FOTO]

Wyrównany mecz Nafciarzy. Skrzydła zrobiły różnicę [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWe wtorkowym meczu ligowym w Orlen Arenie piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:23 (15:13). Goście przez większość potyczki byli dla Nafciarzy bardzo wymagającym rywalem.

Zdecydowanym faworytem spotkania w pustej hali byli gospodarze. Rozpoczęli od ustawienia: Morawski – Czapliński, Stenmalm (obrona), Ruiz (obrona), Ilić, Daszek, Terzić (obrona), Mindegia (atak), Serdio (atak), Dutra (atak). Pierwszą bramkę zdobył Piuotrkowianin, prowadził także 4:3, płocczanie wyrównali po kilku minutach na 6:6.

Zespół z Piotrkowa, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, grał dokładnie, spokojnie, nie popełniał błędów, a pomagał dobrze dysponowany bramkarz Artur Kot. Wisła nie mogła uzyskać większej przewagi, do przerwy prowadziła tylko 15:13.

W drugiej odsłonie długo trwała zacięta, wyrównana walka, początkowo z wieloma błędami, a wynik długo się nie zmieniał. Po bramce Michała Daszka z rzutu karnego na 16:13 wydawało się, że będzie to początek "odjazdu" gospodarzy. Ale podopieczni Bartosza Jureckiego nie odpuszczali, kwadrans przed końcem przegrywali tylko 19:20!

Wtedy skuteczność pokazali skrzydłowi Wisły - Daszek i Mikołaj Czapliński, dwa gole dołożył Niko Mindegia i gospodarze uzyskali cztery bramki przewagi. W całym meczu dwaj pierwsi gracze zdobyli w sumie aż 13 bramek. Kilka świetnych obron pokazał Adam Morawski. Zespół z Piotrkowa w końcówce nieco opadł z sił, a płocczanie zdołali powiększyć przewagę do siedmiu goli.

- Piotrkowianin podjął rękawicę, zwłaszcza w pierwszej połowie grał bardzo dobrze. Dopiero nasza mocna defensywa pozwoliła uzyskać siedem bramek przewagi - mówił po meczu dla TVP Sport Adam Morawski, bramkarz Wisły, który zdołał raz wpisać się na listę strzelców.

W kolejnym meczu ligowym Wisła zagra w sobotę 14 listopada o godz. 15:15 z Chrobrym w Głogowie (transmisja w TVP Sport).

ORLEN Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 30:23 (15:13)

Wisła: Morawski 1 – Daszek 6(1k), Stenmalm, Ruiz 1, Serdio 3, Szita 3, Krajewski 1, Terzić, Dutra 2, Czapliński 7, Mindegia 4, Ilić 2

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot 1 – Matyjasik 5(2k), Szopa 1, Kaźmierczak 1, Swat 1, Turkowski, Surosz 2, Pożarek, Mosiołek 3, Mastalerz 3, Tórz 1, Pacześny 2, Rutkowski 4